За документ проголосував 231 народний депутат.Авторами законопроекту є народні депутати України від ВО «Свобода» Олег Панькевич, Ірина Сех, Євген Мельник, Юрій Сиротюк, повідомила прес-служба «Свободи».
Як йдеться в преамбулі до законопроекту, актуальною залишається проблема військово-технічної модернізації і переоснащення Збройних сил новітніми зразками озброєння. Понад 50% озброєння потребує заміни. Морально застаріли або вичерпали свій експлуатаційний ресурс 80% озброєння ракетної артилерії, близько 60% - військово-повітряних сил, 70% засобів радіоелектронної боротьби і 50% протитанкового озброєння України. На думку західних експертів, бойовий потенціал Збройних сил України щороку знижується майже на 9% і зараз становить ледь більше 20% від рівня 1992 року.
«За таких обставин Україна фактично втрачає потенційну здатність ефективного протистояння збройній агресії з боку інших держав, а також внутрішнім чи закордонним терористичним, сепаратистським або будь-яким іншим незаконним збройним формуванням. З огляду на це, посилення матеріально-фінансового забезпечення обороноздатності держави життєво необхідне для збереження держави та захисту природного права її громадян на безпеку», - йдеться в документі.
Законопроект пропонує внесення змін до п’ятьох законів України, якими встановлюється норматив фінансування військово-оборонного комплексу країни з державного бюджету та можливість залучення для цих завдань коштів місцевих бюджетів, неурядових організацій, фізичних та юридичних осіб.
Заступник голови ВО «Свобода», народний депутат Олег Панькевич, представляючи в парламенті законопроект, насамперед подякував усім тим, хто в цей важкий час допомагає українському війську.
«Дякую тим, котрі допомагають фінансами і продуктами, і тим, котрі підтримують морально. На жаль, українське законодавство не передбачає такої допомоги Збройним силам України, тобто не передбачено іншого фінансування, окрім бюджетного. Вважаю, що в умовах політичної та економічної кризи в Україні, необхідно надати можливість громадянам, підприємцям та підприємствам долучитися до фінансування свого захисту від зовнішнього агресора, а нашій армії - отримати додаткове матеріальне забезпечення», - зазначив свободівець.
Також він наголосив, що Закони України, які стосуються гуманітарної допомоги та благодійної діяльності, не трактують як гуманітарну допомогу кошти та майно, призначені для зміцнення обороноздатності держави. Тому автори документа пропонують вважати допомогу збройним силам гуманітарною допомогою та благодійною діяльністю.ІА "Вголос": НОВИНИ