Натомість в мерії кажуть, що мають дозвільні документи на атракціон, де сталася трагедія. Дозвіл на експлуатацію атракціонів – комплексний, виданий у 2017 році. У переліку каруселі, деяким з яких понад чверть століття. Зазначений і атракціон, з якого випав чоловік.
На основі цих документів виконком і погодив розташування луна-парку. А от перевіряти фактичну якість каруселей – чиновники не можуть.
«У нас немає таких фахівців, які могли б перевірити. Ми не маємо права перевіряти, у нас немає повноважень. У нас є повноваження надати майданчик, отримати пакет документів і на цьому вони закінчуються», – розводить руками міський голова Білгород-Дністровського Алла Гінак.
Після трагічного випадку обласні чиновники вже заявили – планують провести рейди в розважальних парках області. Утім визнають, що такі перевірки недієві. Якщо і виявлять порушення чи несправність атракціону – його власник хіба що заплатить штраф.
«Усе, що ми можемо зробити – відправити матеріали в суд на заборону експлуатації. Ну і штрафні санкції, суми від 340 грн. Це майже нічого, ви ж розумієте», – каже начальник відділу ГУ Держпраці в області Валентин Медюк.
Нині парк розваг, де сталася трагедія, закрили для відвідувачів. Якщо вину власника смертельного атракціону доведуть, йому загрожує до 8 років позбавлення волі.