[media=109423,109425,109427,109429,109431,109433,109435,109437,109440,109443,109446,109448,109451,109455,109459,109463,109466,109469,109471] 

Про це повідомив кореспондент «Вголосу».

Зібравшись на площі перед пам’ятником Тарасові Шевченку, разом з духовенством люди взяли участь у спільній екуменічній молитві, після чого розпочалося віче. Зокрема, голова Львівської ОДА Олег Синютка підсумував, що українці здобули за ці два роки, а що залишолося нездійсненним.

«Ми зуміли зупинити російську навалу, та не зуміли повернути окуповані території, не зуміли подолати корупцію, інфляцію. Маємо нових поліцейських, але є судді та прокурори, що знищують наші серця корупцією», – сказав він.

Новообраний голова Львівської облради Олександр Ганущин  наголосив на важливості зберігати пам’ять про Революцію гідності: «Наша історія й національна пам’ять кується й сьогодні. У нас були вимоги тоді і ми в праві й зараз вимагати один від одного».

Представник Студентьського братства «Львівської політехніки» Борис Пошивак нагадав присутнім, що ми самі будівельники цієї держави, згадавши як два роки тому фактично невелика група студентів почала творити революцію. Голова першого студентського страйкового комітету Роман Фединяк додав, що спудеї самі одразу й не знали, яку відповідальність беруть на себе, що їх чекатиме далі.

«Та за два роки ми вже знаємо, що робити. Потрібно міняти себе на своєму місці, робити себе кращими, тоді зміниться й уся країна. Допоки живе пам’ять, доти живе Майдан у наших серцях», – наголосив студент. Представник «Волонтерського полку» Любомир Ходань зауважив, що на Майдані зародилося громадянське суспільство, з’явилися тисячі волонтерів, громадських діячів.

«Той, хто по-справжньому бачив вогні Майдану, ніколи не залишиться байдужим», – наголосив він.

Один з «голосів Євромайдану» Юрій Шивала засудив тих, хто говорить що Майдан нічого не дав.

«Так можуть говорити лише вороги Євромайдану. Майдан – наша свідомість і душа, українці стали зовсім іншими, нам потрібно творити новий океан. Революція була тим спалахом, який дозволив змити все старе і Майдан однозначно не пройшов даремно», – каже він.

Ведуча і «голос львівського Євромайдану» Софія Федина також підсумувала, що в українців виробилася тенденція поділяти світ на чорне і біле, але насправді він різнобарвний.

«І суть не в кількості людей, які прийшли нині. Згадайте тих 37 студентів, які вийшли першими. Важливо, з якими висновками ми вийдемо звідси і яку вістку передам іншим», – пояснила вона. Софія Федина закликала всіх усвідомити, що в Україні триває війна  і найважливіше зараз – покарати винних. Та не тільки тих, хто винен у розстрілах майданцівців, початку війни, а й тих, хто підставляє солдатів, розкрадає кошти на армію і покарати винних за давні злочини, за які досі ніхто не поніс відповідальності, наприклад, за депортацію українців.

«Не покараний злочин провокує повторний злочин», – наголосила вона.

Софія Федина додала, що не хоче третього Майдану, адже це неминуче означатиме війну, а війна вже й так триває у нас на Сході.

«Третій Майдан має бути майданом змін, зокрема судової системи, законодавства, депутатської роботи тощо. Що можемо зробити ми? Не нарікати, а братися до роботи», – наголосила громадська діячка і волонтер.

Після віче на площі навпроти пам’ятника Тарасу Шевченкові львів’яни висадили дуб.

Нагадаємо, мера Львова Андрія Садового засвистали на віче з нагоди Дня Гідності та Свободи і другої річниці початку Революції Гідності у Львові.

ІА "Вголос": НОВИНИ