Про цей курйозний інцидент, який трапився напередодні, 18 грудня, Сергій Сидоренко сам повідомив на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, під час перевірки на вході до Будинку Європи, де відбувається саміт, спрацював якийсь детектор, після чого у нього взяли мазки з рук. Спеціальний апарат вказав на наявність на руках журналіста “слідів вибухівки”.

Для подальшої перевірки охоронці викликали фахівця зі спеціально навченим на пошук вибухівки собакою, але, звісно, нічого небезпечного той не виявив. Попри це поліцейські вирішили виявити зайву ретельність і повелися доволі грубо – вирвали з рук телефон, наділи на руки спеціальні пакети, обшукали речі, вилучили картку-ключ від готельного номера. Викликати консула правоохоронці відмовилися, пояснивши, що той прийде вже на суд.

“На той момент вони вже точно знали, що я реальний журналіст – все перевірили, погуглили, поопитували мене щодо поїздок, звірили з паспортом тощо”, – зауважив Сидоренко.

Поки в готельному номері журналіста відбувався обшук, його утримували в поліцейському відділку. Хоча обшук, звісно, був безрезультатним, одразу затриманого не відпустили, оскільки процедура затримання вимагала проведення допиту, який треба було проводити у присутності перекладача з української. Зрештою поліцейські погодилися на спілкування за допомогою перекладачки з англійської, якою володіє затриманий журналіст.

“Затримання тривало трохи більше за 5 годин сумарно – «червона» проба на детекторі спрацювала о 18:48 (запам’ятав час, бо мав записати це в журналі, ріллі!), а з відділка вийшов після опівночі. Правда, як бонус – дали поліцейську машину, щоб доїхати з поліції під мигалками до місця пресконференції [президента Зеленського]”, – описав завершення ситуації Сидоренко.

Як згодом пояснили поліцейські, ймовірною причиною спрацювання детектора могло бути те, що український журналіст перед тим, як проходити перевірку на безпеку, перекусив сендвічем з ковбасою, який тримав у руках. Саме з цієї причини на руках було виявлено “сліди нітратів”, що за їхніми стандартами є ознакою, що людина працює з вибухівкою. Окрім ковбаси, такий самий ефект можуть викликати деякі санітайзери, якими протирають руки.

“У бельгійських базах даних лишилися мої відбитки пальців та фото фас-профіль на фоні лінійки на стіні – все, як у фільмах. А у мене лишилася копія протоколу допиту та реально незабутні спогади”, – зазначив у своїй розповіді Сергій Сидоренко.

ІА "Вголос": НОВИНИ