Про це повідомляє кореспондент  Вголосу.

Відповідно до рішення, контроль за дотриманням правил утримання зелених насаджень у Львові здійснюють управління екології та благоустрою ЛМР, райадміністрації та КП «Адміністративно-технічне управління».

Працівники уповноважених контролюючих органів у разі виявлення фактів порушень складають на порушників (юридичних чи фізичних осіб) протоколи та акти встановленої форми, які фіксують факти порушення. Факти порушень правил утримання зелених насаджень у населених пунктах та порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у Львові оформляються у вигляді протоколів про адмінправопорушення, актів про порушення, розрахунків та претензій для подальшого відшкодування збитків.

Розмір шкоди, заподіяної зеленим насадженням у межах міста, обчислюють посадовці КП «Адміністративно-технічне управління» за таксами, затвердженими постановою КМУ.

Управління екології та благоустрою ЛМР має скеровувати претензії порушникам для добровільного відшкодування збитків за знищення і пошкодження зелених насаджень. Стягнуті кошти перераховуються у дохід міського бюджету.

Відповідно до порядку, видалення дерев, кущів, газонів і квітників у Львові, видалення зелених насаджень здійснюється у разі: будівництва об’єкта архітектури на підставі документів, визначених у ч.1 ст. 34 Закону «Про регулювання містобудівної діяльності»; знесення аварійних, сухостійних дерев, а також самостійних і порослевих дерев з діаметром кореневої шийки не більш як 5 см; ліквідації аварійної ситуації на інженерних мережах населеного пункту; відновлення світлового режиму у житловому приміщенні, що затіняється деревами; проведення ремонтних та експлуатаційних робіт в охоронній зоні повітряних ліній електропередач, на трансформаторній підстанції і розподільному пункті системи енергопостачання; мережі водо-, теплопостачання та водовідведення; телекомунікаційній і кабельній електромережі; досягнення деревом вікової межі; ліквідації наслідків стихійного лиха, аварійної ситуації.

У міськраді також затвердили, що видалення зелених насаджень на території Львова здійснюється за рішенням управління екології та благоустрою ЛМР на підставі ордера; райадміністрацій та на підставі одного з документів, визначених у ч.1 ст. 34 Закону «Про регулювання містобудівної діяльності» – до прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів.

ІА "Вголос": НОВИНИ