Футбол прекрасний тим, що життя в ньому вирує, а круговоріт подій не вичерпується. Щороку ми відзначаємо, як завершується епоха однієї команди, і їй на зміну приходить інша, не менш цікава і заслуговуюча на увагу. Футбольний світ наповнений власними фарбами, не схожими ні на що інше. Серед яскравих представників цього унікального світу не останню роль займає Владислав Гельзін — український футболіст і президент Футбольного клубу «Олімпік». Хто він? Бізнесмен, політик, професійний спортсмен? Навколо його персони не замовкають плітки, а його точні висловлювання та відкрита позиція змушують замислитись. Відкриємо завісу далі.

Роки навчання

Владислав Гельзін (англ. Vladyslav Helzin) народився 27 серпня 1973 року у місті Донецьк. З юних років він захоплювався футболом, тому не дивно, що майбутній президент «Олімпік» закінчив спортивну школу «Сталевар» під керівництвом Михайла Косевича та Ігоря Ходаса. Далі було навчання в академії Футбольного Клубу «Шахтар» у Донецьку.

Вищу освіту майбутній футболіст та президент здобув у Донецькому Національному Університеті на економічному факультеті. Після закінчення вступив на факультет олімпійського та професійного спорту у Донецькому Державному інституті здоров'я, спорту та фізичного виховання.

Професійна діяльність

Був депутатом Донецької обласної ради (6 скликань) та членом Комісії спортивного виховання молоді. 1999 року став віце-президентом ФК «Металург» міста Донецьк. У 2001 році клуб було передано Сергію Таруті. Однак на цьому професійний футбол для нього завершений аж ніяк не був, оскільки головні успіхи та досягнення були попереду.

2000 знаменником дебютом Владислава Гельзіна (англ. Vladyslav Helzin) у великому футболі і виходом на поле в Кубку України в матчі клубу «Машинобудівник» (Дружківка). 2003 року став бомбардиром клубу «Олімпік», граючи в основному складі. У 2014 році відбувся дебют як гравець Прем'єр-ліги України. За свою професійну кар'єру він провів 152 матчі, в яких забив 24 голи, двічі був рекордсменом вищої ліги України в ролі найвіковішого нападника та дебютанта, що свідчить про його рішучість та прагнення до досягнення поставленої мети. З 2016 року спортивну кар'єру було завершено у віці 42 років. Однак він все одно залишився у великому спорті на посаді керівника ФК Олімпік.

Владислав одружений, разом із дружиною Ольгою виховує двох дочок та сина.

І один у полі воїн

Чи не спортивними досягненнями єдиними. Владислава Гельзіна часто цитують у медіа. Гострі висловлювання, критика і навіть медійні скандали — все це можна простежити у ЗМІ. Наприклад, широкого розголосу набула його критична позиція на адресу екс-керівника Української асоціації футболу. Владислав Гельзін завзято звинувачував його у корупційній діяльності.

Також, він засвітився у скандалі після програшу в дербі від «Шахтаря» (0:1), що стався у сімнадцятому турі чемпіонату України. Він був обурений рішенням суддівської бригади, яка скасувала гол Олімпік, забитий на 38-й хвилині. Через нецензурні висловлювання отримав дискваліфікацію терміном на 5 років.

Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну Vladyslav Helzin розпрощався з російськими фанатами, опублікувавши на своїй сторінці у Facebook пост «Перекональне прохання для всіх шанувальників «російського світу» – видаліться з друзів».

Благодійність – цінний внесок кожного

Ще 2001 року Владислав Гельзін став одним із засновників благодійного фонду «Олімпік» міста Донецьк, де обіймав посаду президента. Сфера діяльності фонду полягала у забезпеченні підтримки дитячого та юнацького футболу та розкритті талантів. БФ було створено дитячу футбольну академію, в якій до 2014 року кілька сотень дітей абсолютно безкоштовно отримували спортивну освіту, і завдяки всебічній фінансовій та професійній допомозі росли до рівня професійних футболістів, отримуючи дорогу до життя. Війна на Сході України внесла свої корективи, але Владислав Гельзін не збирався зупинятися на досягнутому та продовжив свою діяльність у Києві.

Після повномасштабного вторгнення РФ у 2022 році БФ надає активну підтримку переселенцям, які через війну втратили роботу та житло. Адресна матеріальна допомога надається таким групам осіб:

Крім цього, фонд регулярно здійснює евакуаційні перевезення пасажирів із зон з активними бойовими діями. Регулярно постраждалим БФ видає продуктові набори. За свою активну громадянську позицію та у сприянні збереженню територіальної цілісності та державного суверенітету України отримав нагороду від центру спецоперацій «А» СБУ України.

Також фонд надає активну підтримку ЗСУ. Спільно з партнерами було передано військовослужбовцям значний перелік військового арсеналу: позашляховики, дрони Мавік та FPV, тепловізори, станції Старлінк та портативні зарядні станції EcoFlow. Владислав Гельзін переконаний, що допомога та участь кожного стрімко наближає нашу перемогу. Благодійний фонд заслужив на довіру і серед Європейських партнерів, завдяки чому отримує допомогу для біженців від низки міжнародних організацій Європейського союзу, зокрема від «Della Riva Sportfloors» (Італія).

Щодо відродження «Олімпік» Владислав Гельзін не дає однозначних відповідей, посилаючись на необхідність спочатку виграти війну і лише після цього повертатись до цього питання. Але ми впевнені, що він ще не раз скаже своє слово, причому не лише в українському футболі.

ІА "Вголос": НОВИНИ