Народний депутат від БЮТ Володимир Яворівський на прес-конференції «Народний Рух України та ВО «Батьківщина» об’єднуються для боротьби проти колоніальної влади на місцевих виборах 31 жовтня», 16 жовтня:

- Якби мені у 89-році, коли я вів ці величезні протесні мітинги і лазив на того бензовоза, хтось сказав про те, що через 20 років в Україні буде відбуватися така національна шизофренія, я б ніколи в це не повірив.

Якби мені у 2004 році, коли ми водили Ющенка по Львову, хтось сказав, що на Львівщині буде відбуватися така капітуляція, яка відбувається сьогодні, я б також подумав, що це злий жарт якогось дуже злого і нечесного чоловіка.

Але ми сьогодні стоїмо перед абсолютною реальністю. Львівщина сьогодні стоїть перед колосальною страшною ганьбою, яку вона може взяти на себе. Те, що сталося у Львові, це справді яке дике ретро. Я тримаю газетку «Наша Батьківщина» з портретом Юлі і думаю собі, що якби знайти якогось вояка УПА, він очевидно сказав би, що так само енкеведисти підробляли газетки у 45-ому – 47-ому роках, як підробляють ці. У якій країні ще може таке відбуватися, що виходить газета друком на підставних абсолютно людей.

Навіть якби нам вдалося зареєструвати «Батьківщину», то уже відбулося б оце роздвоєння у головах виборцях, особливо у місті Львові. Тому що 50% львів‘ян за останньою соціологією не знають, що сфальшована оця лже-«Батьківщина».

25, 26 чи 27 жовтня, десь у цих числах Юлія Тимошенко приїде до Львова. Ми будемо робити все можливо, щоб зареєструвати таки «Батьківщину», але я особисто мало в це вірю. Якщо нам все ж не вдасться зареєструвати «Батьківщину», ми будемо пояснювати львів‘янам, що під списками «Батьківщини» можуть пройти люди страшніші, ніж «регіонали». Бо «регіонали» ще мають якусь свою ідеологію, а це прийдуть перевертні, люди, свідомі того, що вони брешуть і йдуть під чужою маскою. Вони страшні будуть в обласній раді, у міській раді, будь-де.

Я залишаюся оптимістом, я абсолютно переконаний у тому, що ми переживемо і цю орду, я її називаю «орда ЧингізХама». Тому що ви бачите, нарешті Росії вдалося створити ліквідаційну комісію Українською держави і очолює цю ліквідаційну комісію Партія регіонів. Ну не даймо їм хоч тут на Львівщині гуляти так, як вони гуляють на Донеччині.

Я щойно повернувся з луганська, це не наша територія. Я одягнув кепку, насунув на голову. Одягнув інші окуляри, говорив тільки російською мовою, даже с такім льогкім аканьєм, ходив по базару і т. ін. Ви почули б що вже сьогодні про них говорять люди… «нас абідєлі, нас абманулі, ані же нам всьо абєщалі, а нічого нєт, а цени растут» і т. ін. Через це я маю переконання, що довго так тривати не буде. Українці довго мовчать, але вже на весні, я переконаний, будуть великі загальнонаціональні протесні дії, і ті до кого це прийде через шлунок, і ті, до кого це прийде, через його національну свідомість.

ІА "Вголос": НОВИНИ