Як повідомляють Українські новини жоден з 13 розглянутих Радою законопроектів про внесення змін до закону "Про вибори народних депутатів України" не одержав мінімально необхідні 226 голосів депутатів.
Парламент розглядав законопроекти за особливою процедурою: спочатку пролунали доповіді авторів за всіма законодавчими ініціативами, після цього профільний комітет виклав свої рішення за ними, потім депутати обговорювали всі 13 документів, і тільки після цього проводили голосування за кожним із них.
У підсумку Рада відхилила 7 законопроектів, які передбачали запровадження різних варіантів відкритих виборчих списків на парламентських виборах.
Серед них були законопроекти №2097 депутата Геннадія Задирка (депутатська група "Реформи заради майбутнього"), №3366, запропонований Владиславом Каськівим (позафракційним) і Юрієм Мірошниченком (фракція Партії регіонів), №3468 Юрія Ключковського (фракція Блоку "Наша Україна-Народна Самооборона"), №3209 Ігоря Кріля (НУНС), №3210 Володимира Стретовича (НУНС), №3441 Юрія Костенка (НУНС) і №4357 Сергія Подгорного ("Блок Юлії Тимошенко-Батьківщина").
Крім цього, парламент відхилив 2 законопроекти, якими пропонувалося повернути вибори Ради за змішаною виборчою системою (№4499 Миколи Катеринчука і №3684 Володимира Мойсика - обидва НУНС).
Крім цього, Рада відхилила законопроект №4371, яким передбачалося проведення виборів у 2 тури (автор - депутат від БЮТБ Юрій Гнаткевич).
Необхідної підтримки не одержав і проект №8448 депутата від НУНС Арсенія Яценюка, яким пропонувалося наділити виборців правом висловлювати недовіру депутатам Ради.
Також відхилено проекти про обмеження віку кандидатів у депутати Ради 65 роками (№8599 депутата від БЮТБ Миколи Потапчука) і про проведення повторного підрахунку голосів (№3331 Задирка).
Як повідомляло агентство, очікується, що Рада прийме проект нового виборчого закону, розроблений робочою групою при Президенті.
Його було передано для оцінювання до Європейської комісії "За демократію через право" ("Венеціанської комісії").
"Венеціанська комісія" має намір затвердити висновок за законопроектом на засіданні 14 жовтня.
У попередньому висновку за законопроектом "Про вибори народних депутатів" вона виступила за те, щоб у ньому було передбачено повне розкриття інформації про джерела й обсяги фінансування передвиборних кампаній, а також про обсяги й види видатків на кампанії.
ІА "Вголос": НОВИНИ