2020 року – високосний рік і, судячи з його фактично трьох місяців, що минули, люди починають звинувачувати у глобальних проблемах, наприклад, в епідемії коронавірусу, саме високосний рік.
Про це пише «Сьогодні».
Відмінність високосного року від звичайного – всього лише в один день. Ніякої містики і небезпеки у цьому році немає, але, щоб розібратися, звідки до нас прийшло поняття «високосного року», треба просто поглянути на історію появи календарів.
Римський імператор Юлій Цезар провів календарну реформу. У рік реформи додали 2 додаткових місяці: по 33 і 34 дня кожен, помістивши їх між груднем і листопадом. Через свою дивовижну тривалість рік отримав назву «безладного» або «року замішання». Після реформи новий 45 рік до н.е. став налічувати 365 днів. Щоб уникнути відставання календарного року від астрономічного, що складається з 365 діб і 6 годин, «зайвий» день що утворюється раз на чотири роки, додавали до найкоротшого місяця – лютого, додаючи його не в кінці, а між 23 і 24 числами. Новий календар отримав назву юліанського і поширився у всіх народів, що входили до складу Римської імперії.
Народна поголоска приписує високосному року властивість нести біду. Можливо, у всьому «винне» число 366, де поспіль йдуть дві «нехороші» цифри 6, які звикли пов'язувати з дияволом, а, може, нашим предкам здавалися підозрілими будь-які відхилення від звичного перебігу речей.
За церковним календарем на 29 лютого випадає день Касіяна, або Касьянів день. За легендою, Бог покарав Касьяна за відмову допомогти бідному селянинові та зробив так, що святого стали вшановувати лише раз на чотири роки.
У селах на високосний рік навіть не колядували, щоб не привернути увагу нечистої сили. Збір грибів у цей час також традиційно небажаний. З якоїсь причини в високосний рік не рекомендують підбирати з землі предмети, що мають круглу форму, і приносити їх додому – нібито вони можуть принести масу проблем.
Високосний рік: забобони і міфи
Через народні забобони люди дотримуються думки, що у високосний рік з більшою частотою трапляються різні критичні ситуації і хоча це – не зовсім так, люди продовжують підтримувати найрізноманітніші міфи.
- У високосний рік краще нічого в житті не змінювати
Статистика ж свідчить: у високосний рік і квартири продаються, і нові робочі місця з'являються, і бізнес на місці не стоїть.
- Високосний рік вбиває людей
ІА "Вголос": НОВИНИ