Вчені впродовж 30 і 40 років спостерігали за двома сортами яблук у двох японських яблуневих садах. Один із сортів - популярний у всьому світі Фуджі, інший - Цугару.
«Наші результати показують, що смак і властивості м'якоті яблук на ринку змінюються протягом тривалого часу, хоча споживачі можуть і не помічати цих слабких змін. Якщо глобальне потепління триватиме, зміни смаку і м'якоті яблук можуть стати більш помітними, у міру того як цвітіння яблунь буде починатися все раніше, а температура під час дозрівання плодів – підвищуватися», - пишуть у своїй статті Тошіхіко Сугіура (Toshihiko Sugiura) з Державної дослідницької організації в галузі сільського господарства та харчових продуктів у Цукубі (Японія) і його колеги.
Раніше вчені встановили, що зміни температури і кількості опадів впливають на цикл дозрівання яблук. Однак виміряти вплив глобального потепління на яблуні в реальних умовах було складно, так як для цього необхідно було знайти яблуневі сади, які довгий час не відчували впливу інших факторів, крім кліматичних, наприклад, їх обробляли однаково протягом багатьох років.Т.Сугіура і його колеги протягом 30 і 40 років спостерігали за двома сортами яблук у двох японських яблуневих садах. Сади розташовані в префектурах Нагано і Аоморі, де середні річні температури за десятиліття підвищувалися на 0,31 і 0,34 ° С відповідно.
Вчені виявили, що вміст кислоти в яблуках, щільність їх м'якоті і кількість випадків розвитку скловидності - захворювання, при якому на яблуках з'являються напівпрозорі водянисті плями, - зменшилася, а вміст цукру підвищився.
Джерело: АПК-Інформ
ІА "Вголос": НОВИНИ