Про це під час брифінгу повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
Міністр зазначив, що є зафіксовано не один випадок, що люди, які мають підроблений сертифікат зверталася у медичні з бажанням вакцинуватися. Але медики змушені відмовляти таким особам у щепленні.
“Ми хочемо врегулювати цю ситуацію та звільнити від кримінальної відповідальності осіб, які купили підроблений Covid-документ, але людина повинна добровільно зізнатися у скоєному та активно сприяти розкриттю правопорушення",– зазначив Ляшко.
Також міністр озвучив алгоритм дій, якщо людина, яка має підроблений документ про вакцинацію, хоче отримати щеплення від коронавірусу:
- звернутися до свого сімейного лікаря чи медпрацівника в пункті вакцинації;
- лікар викликає поліцію, яка вилучає цей документ на експертизу і проводить відповідні процесуальні дії;
- за фактом слідчі відкривають кримінальне провадження, в якому людина, яка купила підроблений сovid-документ, стає його учасником.
«Як учасник кримінального провадження особа має надавати свідчення про джерело отримання нею підробленого СOVID-документу та своєю поведінкою всіляко сприяти у розкритті злочину», - уточнив Віктор Ляшко.
Статус «учасника кримінального провадження» з особи знімається за клопотанням прокурора через суд.
Як писав “Вголос”, у Закарпатській області виявили медичний заклад, що запровадив так звану «анонімну вакцинацію» від COVID-19.
У МОЗ оперативно відреагували та виключили клініку із переліку закладів охорони здоров’я, які проводять щеплення від ковіду. Найближчим часом в клініці проведе перевірку ліцензійна комісія МОЗ.
ІА "Вголос": НОВИНИ