«Ми не є членами «Мінської групи» ОБСЄ, але ми маємо прекрасні партнерські, дружні відносини торгово-економічні відносини і з Вірменією, і з Азербайджаном, і в наших інтересах, в інтересах українського народу, щоб цей конфлікт був вирішений мирним шляхом», - сказав Янукович.
Президент Республіки Вірменія Серж Саргсян відзначив, що на зустрічі в Казані (зустріч Президентів Вірменії та Азербайджану 24 червня 2011 р.) прорив у врегулюванні нагорно-карабахського конфлікту міг бути, але не відбувся. За словами Саргсяна, Азербайджан вніс ще 10 пропозицій в існуючий документ, а, на думку вірменської сторони, доопрацювання той не потребує.
«Я вважаю, що шанс, принаймні, один шанс був упущений. Це не означає, що кінець переговорного процесу, це не означає, що ми не будемо продовжувати наші переговори. Це означає, що ми, в усякому разі до нової зустрічі, ось цей проміжок ми втратили», - сказав Президент Вірменії.
Саргсян також поінформував, що Президент РФ Дмитро Медведєв учора, 30 червня, по телефону повідомив, що направив своє бачення ситуації в письмовому вигляді.
Нагорний Карабах - регіон на Південному Кавказі, переважна більшість населення якого складають вірмени. З 1923 р. він входив на правах широкої автономії до Азербайджанської РСР. У 1991 р. цей край оголосив про незалежність, проте Азербайджан спробував зберегти його у своєму складі за допомогою армії. Карабаху надала підтримку Вірменія. Почалася війна, в якій втрати з обох сторін склали понад 30 тис. осіб. В результаті Азербайджан втратив контроль над Нагірним Карабахом, і була утворена Нагірно-Карабахська Республіка, незалежність якої, втім, не визнає жодна держава.
ІА "Вголос": НОВИНИ