Про це Надзвичайний і Повноважний Посол України в Росії Володимир Єльченко заявив на церемонії передачі бібліотеці 25 книг з особистої колекції Президента України. Єльченко вручив книги директору бібліотеки Наталії Шариної.
«Коли 17 січня я зустрічав Президента в Новосибірську, де його літак здійснював технічну посадку, перше питання, яке було задано Януковичем:« Як справи в нашій бібліотеці? », - Сказав Єльченко.
«Хочу підкреслити, що Президент особисто цікавиться і стежить за тією ситуацією, оскільки розуміє, яке значення має цей об'єкт для наших двосторонніх відносин», - додав посол.
Також він зачитав лист Януковича до колективу і читачем Бібліотеки української літератури в Москві.
«Українська держава приділяє важливу увагу забезпеченню національно-культурних і мовних потреб українців Росії. Важливу роль у досягненні цієї мети відіграє Бібліотека української літератури. Радий передати для поповнення фондів бібліотеки книги зі своєї власної колекції. Сподіваюся, що вони будуть сприяти більш глибокому ознайомленню української громади в РФ і шанувальників української літератури з класичними та сучасними твори відомих письменників і поетів Україна », - йдеться в листі Януковича.
Глава Української держави також висловив упевненість, що Бібліотека української літератури в Москві і надалі буде відігравати важливу роль у розвитку української культури в РФ.
За словами Єльченка, багато хто з переданих книг лише видано і ще не продаються в магазинах.
У свою чергу, Шаріна від імені колективу бібліотеки передала подяку Президентові України.
Вона відзначила важливу роль Посольства України, МЗС Росії та мерії Москви в питанні врегулювання ситуації навколо бібліотеки.
«Мені б хотілося, що це було останнє непорозуміння, пов'язане з бібліотекою», - сказала Шаріна.
Як повідомлялося, 18 грудня 2010 Московська міська прокуратура порушила кримінальну справу за фактом розповсюдження літератури, що містить ознаки національної ненависті, щодо невідомих, які в 2008-2010 рр.. на території Державного закладу культури «Бібліотека Української літератури» поширювали друковані видання.
Згідно з висновком психолого-лінгвістичного дослідження Інституту мовознавства РАН, тексти видань містять ознаки порушення національної ненависті і ворожнечі. З цього періоду в бібліотеці було проведено вже кілька обшуків, деякі ЗМІ навіть повідомляли про її закриття.
24 грудня після друге обшуку Бібліотека української літератури в Москві була опечатана і закрита. Про це повідомила директор цього закладу Наталія Шаріна.
29 грудня посол України в РФ Володимир Єльченко повідомив, що йому в російському МЗС пообіцяли зробити все необхідне для того, щоб бібліотека української літератури в Москві працювала.
ІА "Вголос": НОВИНИ