Відповідної домовленості досягнуто під час зустрічі Міністра соціальної політики Людмили Денісової і Надзвичайного і Повноважного Посла Японії в Україні Тоічі Саката, повідомила прес-служба міністерства.

Зокрема, Людмила Денісова поінформувала Тоічі Саката, що всім кримчанам, які прибули в інші регіони України, оперативно надаються всі види соціальної підтримки – здійснюються виплати пенсіонерам, безробітним, сім’ям з дітьми, одиноким матерям, ветеранам, а також іншим соціально вразливим категоріям громадян. Крім того, за словами міністра, жителям півострову, які знаходяться на обліку в центрах зайнятості, допомагають із працевлаштуванням, сім’ям, що потрапили в складні життєві обставини, надають соціальний супровід.

Водночас, залишаються проблеми тих кримчан, які не прийняли громадянства Росії і перебувають на окупованій території.

«Наразі між Україною і Кримом ускладнено автомобільне і залізничне сполучення, крім того, існує проблема із постачанням води на півострів, є загроза врожаю, зірвано курортний сезон», – зауважила Людмила Денісова.

У свою чергу, пан Посол зазначив, що Японія три роки тому пережила один з наймасштабніших землетрусів, через який 500 тис. людей стали біженцями. Крім того, 270 тис. громадян досі перебувають у тимчасово наданому житлі. Він запевнив міністра, що, спираючись на цей печальний досвід, його країна всіляко допомагатиме Україні у розв’язанні складної ситуації.

Людмила Денісова подякувала Тоічі Саката за таку підтримку і зазначила, що Україна вже співробітничає з окремими міжнародними організаціями у питанні допомоги переселенцям з Криму. «Сьогодні ми рятуємо Україну усім світом. Ми раді будь-якій допомозі, адже зараз кримчанам потрібні медикаменти, одяг, продукти харчування», – підкреслила вона.

Як писав «Вголос», кримчани, які переїхали у Львівську область, мають низку проблем, зокрема із житлом: деякі переїжджали вже кілька разів. Однак вони відчувають підтримку мешканців Львівщини і дуже дякують їм за це.

ІА "Вголос": НОВИНИ