Вони стосуються експорту зброї та цінних паперів кількох російських банків, передає «Німецька хвиля».

Крім того, нові санкції стосуються і заборони обігу цінних паперів п'яти російських банків. 

Японія ще в березні запровадила санкції проти Росії після того, як Москва анексувала український Крим.

Як писав «Вголос», 18 березня після визнання Москвою Криму суверенною державою, Японія припинила переговори по інвестиційній угоді і ослаблення візового режиму з Росією в рамках санкцій проти Кремля.

Між Японією та Росією зберігається суперечка через Курильські острови, над якими Москва установила свій контроль після Другої світової війни. Проведення російських військових маневрів на цих островах у серпні викликало додаткову напруженість у відносинах між Токіо та Москвою.

Днями японський прем'єр-міністр Абе Сіндзо скасував запрошення російському президентові Путіну відвідати з візитом Японію. 

Сьогодні, 24 вересня, уряд Японії заявив, що має намір висловити протест у зв'язку з поїздкою глави АП Росії Сергія Іванова на курильський острів Ітуруп. 

Нагадаємо, 12 вересня вступив у дію новий пакет санкцій Євросоюзу та США проти Росії, який був погоджений 8 вересня.

Нові санкції ЄС торкнулися 9 компаній оборонного комплексу, у тому числі концернів «Оборонпром», «Об'єднаної авіабудівельної корпорації» і «Уралвагонзавод». 

У переліку санкцій, які Євросоюз офіційно ввів проти Росії, є 24 особи – росіяни та терористи, яким заборонили в'їзд на територію країн ЄС, а також «заморозили» всі їхні активи в Європі. Таким чином, у список осіб, проти яких було запроваджено санкції Євросоюзу, тепер вже фігурує 119 прізвищ.

США включили в санкційні списки найбільший банк країни – «Сбербанк», та енергетичні компанії: «Газпром», «ЛУКОЙЛ», «Сургутнафтогаз», «Транснефть», «Газпром нафта», а також п'ять оборонних і високотехнологічних держкорпорацій. 

До санкцій також приєднались Канада і Норвегія

ІА "Вголос": НОВИНИ