Вважається, що набирати код на екранній клавіатурі безпечніше, ніж на справжній, оскільки його не зможуть викрасти шкідливі програми. Проте людина, що стоїть за спиною користувача, або програма, яка може робити скріншоти, все одно здатні його відстежити.
Щоб усунути цю вразливість, дослідники з Японського агентства науки і технологій запропонували при наборі пароля збільшувати число курсорів на екрані. Їх може бути від п'яти до двадцяти (більша кількість курсорів відповідає достатньому рівню захисту).
З усієї безлічі покажчиків справжній лише один, решта - фальшиві і переміщаються по екрану у випадковому напрямку. На думку розробників, користувач легко може визначити справжній курсор, проте сторонні не впораються з цим завданням.
Іноді екранні клавіатури самі по собі мають додатковий захист. Наприклад, цифрові кнопки можуть розташовуватися у випадковому порядку, щоб збентежити сторонніх спостерігачів і шкідливі програми.
Нагадаємо, Apple запатентувала нову систему ідентифікації користувачів. Фахівці компанії пропонують виводити на екран мобільного пристрою або персонального комп'ютера яке-небудь зображення. Для отримання доступу користувача буде ідентифікуватися показаний об'єкт або людину на фотографії.
Джерело: Кореспондент
ІА "Вголос": НОВИНИ