Про це заявив єврокомісар з питань розширення і політики добросусідства Йоганнес Хан в інтерв'ю агентству dpa, передає DW.

«Ми юридично зобов'язані співвіднести фінансову підтримку з тим прогресом, якого досягає країна. Негативні тенденції почалися ще до липневої путчу, вони суперечать не лише стандартам ЄС, а й міжнародному праву», - зазначив Хан.

Наголошують, що запланована фінансова допомога Туреччині з боку Євросоюзу в період з 2014 до 2020 року становить 4,45 млрд євро. З цієї суми Брюссель уже переказав Анкарі 167 млн євро.

Європейська фінансова допомога покликана допомогти Туреччині досягти необхідних стандартів для подальшої інтеграції країни в європейському просторі. Виплати прив'язані до конкретних проектів, найбільшим з яких є «Реформи з підготовки до членства в ЄС» - на ці цілі Євросоюз збирався виділити 1,58 млрд євро.

Однак, зазначив Хан, «Туреччина рухається не в бік Європи, а в протилежному напрямі», що не може не мати наслідків.

Водночас єврокомісар з цифрової економіки і суспільства Гюнтер Еттінгер заявив, що гроші повинні «відкрити двері в Європу, а не служити протилежним цілям».

Водночас, наголошується, що повної ясності щодо того, які саме виплати і на який термін заморожує Брюссель, поки що немає. Можливо, рішення буде прийняте на найближчій зустрічі глав МЗС ЄС. Водночас Євросоюз не перериває діалогу з Анкарою і бажає допомогти Туреччині у побудові правової держави. Однак, як зазначив єврокомісар Ган, «переговори про вступ Туреччини в ЄС фактично зупинені».

ІА "Вголос": НОВИНИ