Про це пише «The Wall Street Journal» з посиланням на низку європейських чиновників і дипломатів, передає «Європейська правда».
Метою цих заходів є максимізація тиску ЄС на Росію з метою змусити її виконувати мінські домовленості.
Як зазначає видання, таке рішення може поглибити напруженість у відносинах з Кремлем, який сподівався розколоти ЄС у питанні санкцій і заохочував своїх союзників у ЄС до їх послаблення.
Водночас в ЄС ще немає конкретних планів щодо прийняття такого рішення, оскільки деякі члени ще навіть не брали участі в обговоренні цього на офіційному рівні.
В той же час чиновники ЄС кажуть, що наразі в Євросоюзі росте впевненість у необхідності єдності навколо політики, яка виключає послаблення тиску до повного виконання мінських домовленостей.
«Не варто і далі сумніватись», - сказав високо посадовець ЄС.
Поки що ЄС має намір прийняти рішення про продовження санкцій до кінця січня на саміті 25-26 червня. Ця дата не є остаточною, і держави члени мають час для оцінки виконання мінських угод.
В липні ЄС також має намір продовжити візові і фінансові санкції проти окремих росіян і українських сепаратистів. Їх термін спливає у вересні і ці санкції також можуть продовжити до кінця січня.
Крім того, також в липні, ЄС може продовжити на рік санкції щодо Криму і російських фірм, які роблять там бізнес.
Варто зазначити, що чиновники ЄС не бачать ознак того, що Греція буде блокувати оновлені санкції.
Як відомо весняний саміт ЄС прив'язав питання продовження секторальних санкцій проти РФ з виконанням мінських домовленостей. Це дозволило говорити про те, що санкції не послаблять принаймні до кінця 2015 року.
Нагадаємо, вчора, 2 червня, Європарламент запровадив обмежувальні заходи проти російських посадовців у відповідь на «чорний список» європейських політиків, яким заборонено в’їзд до Росії.
ІА "Вголос": НОВИНИ