На цей час іншої реакції опозиційних сил іще немає, але, як вважають, вони відкинуть пропозицію Асада скликати конференцію національного примирення, бо твердо стоять на позиції, що для будь-якого примирення він має спершу відійти від влади. Так само опозиція вже відкидала раніше будь-які можливості переговорів із Асадом чи представниками його найближчого кола.

Тим часом у Європейському Союзі верховний представник із закордонних справ Катрін Аштон заявила в неділю, що ЄС не відступить від своєї вимоги, що Башар аль-Асад має піти з посади, щоб уможливити політичний перехід влади в Сирії.

А в Великій Британії міністр закордонних справ Вільям Гейґ назвав виступ президента Сирії «більш ніж лицемірним». За словами Гейґа з його запису у твітері, смерті, насильства і переслідування, про які згадував Асад, є його ж власним витвором.

Башар аль-Асад проголосив у неділю нову ініціативу, яка має на меті відновити мир у його країні – скликати конференцію національного примирення і почати розробляти нову конституцію. Водночас, виступаючи на телебаченні вперше від листопада, він відкинув можливість переговорів, за його словами, з опозиційними «маріонетками Заходу». Як заявив Асад, його ініціатива має шанс здійснитися лише в разі, якщо країни Заходу й сусідні арабські країни перестануть фінансувати «зрадників» і «кримінальників-убивць», як він назвав своїх збройних супротивників.

Джерело: Радіо Свобода 

 

ІА "Вголос": НОВИНИ