Про це повідомляє прес-служба НАБУ, передає УНН.
"Серед майже чотирьох сотень проваджень, розслідування яких здійснюють детективи Національного антикорупційного бюро України, понад 100 стосуються корупції на державних підприємствах (далі – ДП). Більшість злочинів пов’язана з розкраданням майна та коштів державних підприємств, закупівлею товарів та послуг за завищеними цінами, постачанням продукції через посередників за цінами, значно меншими від ринкових", - йдеться у повідомленні.
При цьому зазначається, що близько 50 держпідприємств, які перебувають у полі зору НАБУ, за розміром активів входять до топ-100 державних компаній за версією Мінекономіки.
"За попередніми оцінками, сумарні збитки, завдані цим підприємствам внаслідок кримінальних корупційних правопорушень, перевищують 20 млрд грн", - додали у прес-службі.
Станом на 30 червня 2017 року до суду скеровано 32 справи щодо корупції на державних підприємствах, сукупний розмір предмету злочину у яких сягає 2,4 млрд грн.
"Найчастіше детективи виявляють випадки корупції на підприємствах паливно-енергетичного, військово-промислового, аграрно-промислового комплексів і транспортної галузі", - уточнили в НАБУ.
При цьому, більшість корупційних злочинів на підприємствах державної та комунальної власності відбуваються за участю керівного складу.
ІА "Вголос": НОВИНИ