11 червня 2017 року почав працювати безвізовий режим для громадян України.

Про це повідомляє «УНІАН».

Два роки тому, 11 червня 2017 року, для громадян України набув чинності безвізовий режим з Європейським Союзом. З початку запровадження безвізового режиму понад 2,5 млн громадян України скористалися спрощеним порядком поїздок до Європи.

З чого все починалося

Про лібералізацію візового режиму між Україною та Європейським Союзом, як відомо, почали говорити ще від початку президентства Віктора Ющенка. Зі свого боку, Україна скасувала візи для громадян ЄС з 1 вересня 2005 року.

У 2007 році між Україною та Європейським Союзом була підписана Угода про реадмісію, тобто примусове повернення мігрантів, що нелегально потрапили до ЄС з України. Натомість для певних категорій українських громадян візовий режим був спрощений.

Лише 16 грудня 2015 року Єврокомісія підтвердила виконання Україною всіх критеріїв Плану дій щодо візової лібералізації та 18 грудня 2015 року схвалила шостий і остаточний Звіт, зазначивши успішне виконання Україною всіх необхідних критеріїв для візової лібералізації.

За час від прийняття «Плану дій» в Україні змінилося декілька президентів та урядів, пройшла Революція гідності, почалася війна. Проте Україні знадобилося ще два роки, аби візова лібералізація для її громадян стала реальністю.

6 квітня 2017 року Європейський парламент 521 голосом «за» підтримав надання безвізу Україні, а 26 квітня посли держав-членів Європейського Союзу підтримали рішення Європарламенту.

Відтоді, як почав працювати безвізовий режим з ЄС, вже понад 10 мільйонів українців оформили біометричний паспорт. Сьогодні українці можуть без перешкод подорожувати до 130 країн світу.

В українців не вимагають візи для візиту до таких країн світу:

Під час в’їзду в деякі країни, щоправда, необхідно заповнити міграційну карту (в деяких країнах вона платна – 5-10$) і зберігати її до кінця подорожі. Також не слід забувати про країни, які ворогують, наприклад Азербайджан та Вірменію (із вірменським штампом у паспорті є вірогідність, що вас не пустять в Азербайджан. Під час в’їзду в Ізраїль навіть за наявності у вас потрібних документів і сплат всіх зборів в аеропорту можуть виникнути труднощі, якщо у закордонному паспорті є візові відмітки мусульманських країн, як Сирії, Ірану, Лівії чи Лівану. Чи навпаки.

Окрім безвізових, є низка країн, полетіти в які можна без візи, а отримати бажану наліпку в паспорті просто в аеропорту після прибуття (visa on arrival).

Безвізові країни Європи та Шенгенської зони:

Нагадуємо, що українська сторона розпочала переговори про запровадження безвізового режиму з Коста-Рикою.

ІА "Вголос": НОВИНИ