Про це повідомляє Суспільне з посиланням на вирок Ківерцівського райсуду. 

Як зазначається, електромеханік дільниці структурного підрозділу «Рівненська дистанція електропостачання» працює на двох бригадах: «Здолбунів — Ківерці» та «Рівне — Ківерці».

Його діяльність пов'язана з обслуговуванням і надійною роботою пристроїв сигналізації, централізації та блокування обладнання для безперебійного руху поїздів.

За даними слідства, у серпні 2024 року після руху одного з поїздів на станції «Цумань» на пульті-табло з'явилося пошкодження — несправжня зайнятість рейкового кола. Про це пошкодження чергова по станції повідомила старшого електромеханіка. Він виявив високу напругу в межах 500-600 Вольт на релейному кінці, після чого відновив роботу рейкового кола.

Згодом того ж дня після курсування іншого поїзда через станцію «Цумань» пошкодження повторилося, про що чергова знову повідомила електромеханіка. Під час ремонту працівник підживив реле повторювачів колійних реле — встановив нетипову перемичку. Згідно з робочою інструкцією, це робити категорично заборонено.

Через втручання в мережу стався збій показників вхідного світлофора: чергова по станції відкрила рух для поїзда по першій колії, де горів «зелений» сигнал світлофора. Під час цього поїзда у складі 53 навантажених вагонів по головній станції відбулося сходження п'ятьох вагонів.

Внаслідок аварії на залізниці сталися значні технічні пошкодження рухомих складів, матеріальні збитки склали 178 тисяч гривень.

Також сталися зриви графіку руху пасажирських поїздів: «Київ — Варшава» на 41 хв, «Ковель — Запоріжжя» на 5 годин, «Ковель — Київ» на 5 годин, «Хелм — Київ» майже на 3 години, а також приміських поїздів: «Ковель — Сарни» майже на 3 години, «Радехів — Ківерці» на 21 хв, «Здолбунів — Ковель» на 29 хв, «Здолбунів — Луцьк» на 21 хв. Вантажний поїзд, вагони якого перекинулися, затримався більш як на три години.

У суді працівник Рівненської дистанції електропостачання свою вину визнав та просив його суворо не карати. Цивільний позов АТ «Українська залізниця» визнав, зазначивши, що немає можливості відшкодувати суму збитків за один платіж.

Суд визнав чоловіка винним у недоброякісному ремонті засобів сигналізації та зв'язку, що спричинило тяжкі наслідки. Але вирішив звільнити його від однорічного обмеження волі, призначивши іспитовий строк на рік. Також суддя задовольнив цивільний позов «Укрзалізниця» про відшкодування 178 тисяч гривень майнової шкоди. 

ІА "Вголос": НОВИНИ