Про це повідомила прес-служба Українського інституту національної пам’яті.
За даними інституту, на сьогодні в Україні залишається ще понад 1700 пам'ятників Леніну.
8 грудня минув рік після падіння пам’ятника Леніну у центрі Києва. Після цього масовий «ленінопад» розпочався по всій країні. Були знесені пам’ятники Леніну в усіх обласних центрах, окрім Запоріжжя, Донецька, Луганська і Сімферополя.
Серед лідерів «ленінопаду» - Хмельницька та Вінницька області.
«На момент розпаду Радянського Союзу в Україні було понад 5 500 пам’ятників Леніну, а на зараз залишилося понад 1700», - розповідає співробітник Українського інституту національної пам’яті Павло Подобєд.
«Ленінопад» почав суттєво уповільнюватись цієї осені. Так, у жовтні демонтували лише 33, а в листопаді 35 пам'ятників Леніну».
За словами Голови Українського інституту національної пам’яті к.і.н. Володимира В’ятровича, пам'ятники епохи тоталітаризму рідко коли ліквідовують законним шляхом. «Здебільшого це стається стихійно, в революційний час. Так було у 1989-1990-ті у Східній Європі та в Західній Україні. Але тепер, гадаю, що «революційну ініціативу» має перехопити держава і довести справу позбавлення України решти тоталітарних пам’яток до завершення», - вважає історик.
Володимир Ленін підпадає під визначення осіб, причетних до організації та здійснення політичних репресій, пам’ятники яким мають бути демонтовані.
ІА "Вголос": НОВИНИ