Такі дані оприлюднило видання The Economist.
Ці цифри були зібрані за допомогою західної розвідки, інформації з відкритих джерел і даних із сайту Ualosses.
Журналісти зазначають, що перевірити ці дані повністю неможливо, і що в них не завжди враховуються зниклі безвісти або ті, хто значиться загиблими, але не підтверджено. Проте передбачається, що за час війни кількість загиблих може варіюватися від 60 тисяч до 100 тисяч, а ще близько 400 тисяч українських солдатів дістали поранення, які не дають змоги їм продовжувати участь у бойових діях. Ці оцінки не включають дані про загиблих цивільних осіб, яких, як вважається, також багато десятків тисяч.
Згідно з інформацією UAlosses, з 2022 року Україна втратила щонайменше 60 435 солдатів. Ці дані показують, що понад 0,5% довоєнного населення України чоловічої статі у призовному віці загинуло. Реальна цифра може бути вищою, оскільки не всі солдати були враховані, а точний вік багатьох невідомий. Також слід враховувати, що на кожного загиблого припадає від 6 до 8 тяжкопоранених. Таким чином, кожен двадцятий чоловік призовного віку або загинув, або дістав поранення, які зробили його нездатним продовжувати воювати.
У статті підкреслюється, що у відсотковому відношенні кількість загиблих у бойових діях в обох країнах перевищує аналогічні показники у США за часів В'єтнамської та Корейської воєн. Втрати Росії в Україні з 2022 року вже наближаються до втрат США у Другій світовій війні, а втрати Росії, не враховуючи загиблих іноземних найманців, перевершують усі її втрати у війнах після 1945 року.
ІА "Вголос": НОВИНИ