Про це заявив керівник європейського офісу Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Михайло Самусь.

«Цікавий досвід Балтійських країн, де відразу після здобуття ними незалежності в 1991 році були створені війська територіальної оборони. З цієї моделі побудовані збройні сили Швейцарії, також можна назвати Національну гвардію США. В Ізраїлі також схожа модель, там люди живуть вдома, у них є зброя, і при тривозі всі висуваються на точку збору і обороняють свою територію, чекаючи підходу регулярної армії», - зазначив експерт.

За його словами, підрозділи територіальної оборони повинні складатися з добровольців, які отримали базову військову підготовку під час строкової служби.

«Територіальна оборона повинна бути виключно добровольчою, і люди туди повинні йти після строкової служби, вже отримавши якусь базову військову підготовку. Людина живе своїм життям, але при цьому є у складі загону територіальної оборони, отримує зброю, яка може зберігатися або у нього вдома, або в загальній збройовій кімнаті. Дуже важливо, що ця служба повинна бути на 100% ідеологічно вмотивованою, людина повинна бути патріотом своєї країни», - підкреслив Самусь.

Він також зазначив, що такі підрозділи можуть виконувати не лише військову функцію.

«Це може бути боротьба з наслідками стихійних лих, боротьба з пожежами, надання допомоги населенню в надзвичайних ситуаціях. Але найголовніше - підготовка свого району або населеного пункту до оборони від ворога. Адже у нас, коли почався конфлікт з Росією, виявилося, що навіть бомбосховищ фактично немає, настільки вони всі запущені», - сказав експерт.

Крім того, на його думку, такі загони територіальної оборони можуть стати стрижнем патріотичного виховання населення.

«Люди можуть збиратися, проводити різні заходи, спілкуватися, і вирішувати не тільки військові питання, а й нагальні питання своєї громади», - упевнений Самусь.

Як повідомлялося, про необхідність формування в усіх регіонах України загонів територіальної самооборони раніше заявляло ВО «Свобода».

Такі загони вже сформовані в тих областях, де облдержадміністрації після зміни влади очолили представники «Свободи» - в Житомирській, Львівській, Полтавській, Рівненській та Тернопільській областях.

ІА "Вголос": НОВИНИ