Такою ухвалою він задовольнив клопотання голови тимчасової комісії щодо ринку „Південного” Олега Махніцького.
Олег Махніцький пояснив, що суд першої інстанції виніс незаконне рішення, яким затвердив договори оренди земельних ділянок ТзОВ „АЙПІЄ-Л” (власники „Південного”) загальною площею більше 10 гектарів. Тобто суд першої інстанції практично перебрав на себе повноваження органів місцевого самоврядування. Олег Махніцький підкреслив, що суд може лише зобов’язати орган місцевого самоврядування розглянути питання про надання в користування земельної ділянки. Але зобов’язати прийняти рішення про передачу земельної ділянки суд не може.
Сьогодні у суді мали розглянути апеляційну скаргу ЛМР на вищевказане рішення суду. Але засідання перенесли через відсутність прокурора міста і представника держкомзему.
Голова тимчасової комісії розповів, що Львівська міська рада розглядає кілька варіантів вирішення цієї справи. Перший з них – звернутися з проханням, щоб вилучити землі, якими ТзОВ „АЙПІЄ-Л” незаконно заволоділо. Другий варіант – перевести ринок у комунальну власність, а третій – домовитися з Петром Писарчуком, щоб він сплатив місту усі збитки від діяльності ринку. Зараз, за словами Олега Махніцького, ці збитки рахують. До них включать плату за оренду землі, відшкодування інвестиційних внесків і штраф за самовільне здійснення будівництва.
„Ми бачимо приклади, коли люди кусок землі, кусок якогось городу самовільно захоплюють, і за це їх саджають в тюрму. А тут представник партії Регіонів Петро Писарчук, який є народним депутатом від партії Регіонів у Верховній раді робить собі просто „бєспрєдєл”... Самовільно захопив землю, самовільно встановив споруди без жодних погоджень, без архітектурних рішень”, - наголошує чиновник.
Олег Махніцький нагадав, що це уже не перший суд. Декілька років вже було аналогічне рішення Львівського господарського суду. Тоді ТзОВ „АЙПІЄ-Л” подало на розгляд суддів договори, які підприємство підготувало самостійно. У тих договорах були визначені площа орендованих ділянок і розмір орендної плати. Проте, за словами голови комісії, суд не може розраховувати цю плату. Тому це рішення було оскаржене. І постановою Львівського апеляційного господарського суду воно було скасоване як незаконне. ТзОВ „АЙПІЄ-Л” потім оскаржило постанову Львівського апеляційного господарського суду в Вищому господарському суді. Останній повністю касаційну скаргу не задовольнив. Вищий господарський суд зобов’язав суд першої інстанції провести дослідження у цій справі.
Олег Махніцький додає, що увесь цей процес триває уже близько трьох років. Суд першої інстанції цього року не здійснив необхідних досліджень, а просто прийняв аналогічне рішення.
Чиновник говорить, що у тому випадку, якщо скаргу міської ради не задовольнять, то ЛМР звертатиметься у Вищий господарський суд, а потім і у Верховний Суд України.
ІА "Вголос": НОВИНИ