У Вашингтоні наголошують, що перевірятимуться обіцянки з боку українського перехідного уряду стосовно проведення реформ і втілення в життя заходів заощадження, передає «Німецька хвиля». 

МВФ очікує, що його позитивне рішення про надання фінансової допомоги Україні, яка перебуває на межі дефолту, сприятиме виділенню ще близько 15-ти мільярдів доларів США з інших міжнародних джерел. На таких умовах Японія погодилась виділити Україні 1,5 мільярда доларів, Канада - близько 200 мільйонів американських доларів. Сполучені Штати поки що пообіцяли Києву гарантії по кредиту в розмірі одного мільярда доларів і 150 мільйонів доларів у вигляді прямої фінансової допомоги. ЄС погодився підтримати Україну сумою в 11 мільярдів євро.

Востаннє МВФ погодився надати Україні кредитний ліміт у 15,3 мільярда доларів у 2010 році. Однак виплатили Києву лише 3,4 мільярда, оскільки країна не здійснила необхідні економічні реформи, нагадує інформаційне агентство AFP.

Україна веде переговори з Міжнародним валютним фондом про дворічну програму кредитування економіки обсягом 14-18 млрд дол

Україна відновила активний діалог із Міжнародним валютним фондом в лютому 2014 року після призначення нового складу уряду.

Впродовж 2013 року в Україні працювали дві технічні місії МВФ, які виконували, швидше, оціночну функцію – рішення про фінансування економіки України за підсумками роботи обох місій так і не було ухвалено.

У грудні 2013 року фахівці фонду відзначали, що макроекономічна політика, що проводилася на той момент владою України, посилювала значні зовнішні та фіскальні дисбаланси, а також багато в чому поглиблювала рецесію.

ІА "Вголос": НОВИНИ