Це наголошується у спільній заяві президентів України, Європейської Ради та Європейської Комісії з нагоди початку тимчасового застосування Угоди про асоціацію, повідомила прес-служба українського президента.
«Ми вітаємо початок тимчасового застосування важливих частин Угоди про асоціацію між Україною та ЄС із 1 листопада 2014 року. Це відповідає прагненням українського народу, який засвідчив свою підтримку тіснішим відносинам з Європейським Союзом, у тому числі зовсім нещодавно під час парламентських виборів 26 жовтня.
Угода про асоціацію стане ключовим інструментом реалізації за підтримки ЄС дуже необхідних реформ в Україні протягом наступних років. Тимчасове застосування охоплюватиме такі важливі сфери, як верховенство права, боротьба зі злочинністю та корупцією, а також посилене секторальне співробітництво. Інавгураційне засідання Ради асоціації, яке визначить пріоритети і започаткує процес моніторингу імплементації Угоди, відбудеться до кінця поточного року.
Ми також вітаємо продовження терміну дії автономних торговельних преференцій ЄС для України до кінця 2015 року та підтверджуємо важливість належної підготовки до тимчасового застосування торговельних положень Угоди з 1 січня 2016 року.
Ми сподіваємося на швидке завершення процесу ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом всіма державами-членами ЄС у відповідності до національних процедур.
Угода сприятиме процвітанню та стабільності на нашому континенті та створить нові можливості для регіонального співробітництва між Україною та її сусідами.
ЄС зобов’язується підтримувати Україну на її шляху до сучасної європейської демократії. Угода про асоціацію не є кінцевою метою співробітництва між Україною та ЄС», сказано в заяві.
16 вересня Верховна Рада і Європарламент одночасно ратифікували Угоду про асоціацію. ЄС, Україна і Росія раніше домовилися відкласти початок дії зони вільної торгівлі між ЄС і Україною до кінця 2015 року зі збереженням скасування мит ЄС для українських товарів.
У березні 2014 році в ЄС затвердили пакет допомоги Україні. Метою цього є заохочення проведення політичних і економічних реформ в країні.
Згідно з даними Єврокомісії, завдяки торговим преференціям, Україна може заощадити 500 мільйонів євро на рік. Третина українського експорту припадає на країни ЄС. У 2012 році Україна імпортувала з ЄС товарів на 23,8 мільярда євро, тоді як сума експорту становила 14,6 мільярда.
ІА "Вголос": НОВИНИ