Президент України Володимир Зеленський викликав в Офіс 15 заступників фракції «Слуга народу», щоб поговорити про дисципліну та інші робочі питання.
Про це повідомляє НВ.
Зазначається, що одним з головних питань зустрічі Зеленського з керівництвом «Слуги народу» стала дисципліна у фракції.Зустріч відбулася під час перерви між ранковим і вечірнім засіданням Верховної Ради.
«Це була робоча зустріч. Їх іноді проводять під час сесійного тижня. Подібні обговорення потрібні, щоб депутати і Офіс знаходилися на одній хвилі», — зазначив співрозмовник.
При цьому він підкреслив, що розмова не торкалася прийняття конкретних законопроектів. Проект закону про незаконне збагачення (1031) також не обговорювали, як і голосування про зняття недоторканності з депутата Ярослава Дубневича.
Відомо, що на подібних зустрічах керівників фракції, як правило, критикують за повільність в ухваленні законопроектів, визначених Володимиром Зеленським, як першочергові.
Офіс президента наразі не переконав депутатів голосувати за повернення статті про незаконне збагачення в Кримінальний процесуальний кодекс (1031). Це була попередня вимога МВФ для отримання кредитного траншу урядом Володимира Гройсмана.Депутати попереднього скликання подали прохання до Конституційного суду, а він визнав статтю про незаконне збагачення неконституційною. Тепер МВФ сигналізує владі повернути статтю для розблокування перемовин щодо наступного траншу.
Перед зустріччю перший заступник голови фракції Олександр Корнієнко повідомив, що «Слуга народу» відмовляється від роботи в турборежимі, оскільки депутати розглянули вже більшість законопроектів, які планувала пройти за скороченою процедурою. А також були визначені президентом, як першочергові.
Один з заступників голови фракції зазначив, що збори фракції виглядають, як «колективна психотерапія».«У депутатів дуже багато питань. Намагаємося знайти рішення і всіх вислухати », — зазначив співрозмовник.
При цьому, фракції не вдалося наразі дійти згоди щодо прийняття двох найбільш дискусійних законопроектів згаданих вище.
Нагадаємо, влада збирається змінити адміністративно-територіальний устрій України – об’єднати області в регіони, а райони – в округи.
ІА "Вголос": НОВИНИ