Російські регіони починають стикатися із проблемою браку місць на кладовищах. Це відбувається на тлі зростання смертності в час пандемії, яка за темпами виявилася рекордною більш ніж за 70 років.

У той час, коли статистика урядового оперативного штабу фіксує щодня понад 700 померлих від коронавірусу, а Росстат оцінює загальне число жертв пандемії в 270 тисяч чоловік (за даними на 1 квітня), чиновники Пермського краю, Ульяновської і Калузької областей б'ють на сполох через те, що людей скоро не буде де хоронити.

Зокрема, на заволжському кладовищі Ульяновська нестача місць для поховань може виникнути вже в цьому році, пише місцеве видання 73online. Аналогічна ситуація і в Димитровграді. Питання обговорюється на рівні регіону, але на організацію двох нових кладовищ потрібно 320 млн рублів, яких в бюджеті області не передбачено.

Місць практично не залишилося на 24 кладовищах Калуги. Лише два з них відкриті для нових поховань, при цьому одне - Литвинівське - «вичерпало себе на 99,9%», повідомив «АіФ Калуга» начальник відділу благоустрою міста Віталій Родіонов.

На площі кладовища ведеться вирубка лісу і розчищення території на 1,5 гектарах. Але при поточній смертності вистачить цього, за розрахунками чиновників, на рік.

Дефіцит місць на кладовищах Пермі може виникнути вже в найближчі кілька місяців. Про це, як писав в кінці травня «Комерсант», повідомив заступник голови міста Сергія Красильникова.

За його словами, на кладовищах крайової столиці залишилося близько 6 тисяч місць, при тому що вмирає в рік у 2,5 рази більше. Смертність в місті за січень-листопад минулого року підскочила на третину - до 15 тисяч осіб.

Згідно Росстату, в минулому році в Росії померли 2,124 мільйона чоловік - на 17,9% більше, ніж в 2019-му.

Показники приросту числа смертей, які фіксуються на протязі останніх місяців, є безпрецедентними з 1947 року, коли СРСР пережив масовий голод через посуху, закінчення поставок продовольства по ленд-лізу і створення резервів зерна на випадок нової війни.

ІА "Вголос": НОВИНИ