Цю інформацію департамент консульської служби МЗС України опублікував на своїй сторінці у Facebook.
У разі звернення до МЗС України та закордонних дипломатичних установ України з такого питання заявникам надається наступна інформація про порядок дій.
Так, якщо йдеться про стягнення аліментів з особи, яка проживає у країні, для якої є чинною Конвенція про стягнення аліментів за кордоном, вчинена у м. Нью-Йорк у 1956 році, заявники мають діяти відповідно до порядку, визначеному Інструкцією про виконання в Україні Конвенції про стягнення аліментів за кордоном. В таких випадках МЗС України відповідно до статті 7 Закону України „Про звернення громадян” надсилає такі заяви та рекомендує заявникам звертатись до центрального органу за згаданою Конвенцією в Україні – Міністерства юстиції України. У подальшому Міністерство юстиції надсилає правильно заповнену заяву заявника іноземному центральному органові для розгляду та вжиття заходів щодо ухвалення судом країни проживання відповідача рішення про стягнення аліментів або про визнання і виконання рішення про стягнення аліментів, винесеного українським судом, на користь заявника.
У разі витребування аліментів з особи, яка проживає в країні, яка не є стороною згаданої Конвенції, або це питання не врегульовано двосторонніми або міжнародними угодами про правову допомогу, консульські посадови особи українських посольств та консульств надсилають консульські запити до органів влади таких країн та рекомендують заявникам звертатись з відповідним позовом до українського суду. У разі потреби українські консули порекомендують кваліфікованих адвокатів у країні своєї акредитації. У подальшому питання може вирішуватись у судовому порядку як в Україні, так і в країні проживання відповідача.
Також консульська посадова особа може використовувати інструменти Гаазької Конвенції про отримання за кордоном доказів у цивільних або комерційних справах 1970 року шляхом отримання доказів без застосування примусу від громадян України з метою сприяння провадженню, розпочатому в українському суді; або звернення до компетентного органу, призначеного державою проживання відповідача, за відповідною допомогою в отриманні доказів із застосуванням примусу. Як правило, таким компетентним органом є районний суд за місцем проживання особи.
У разі ж витребування аліментів з особи, яка проживає в країні, у відносинах з якою не застосовується згадана Конвенція, але діє угода про правову допомогу, що передбачає визнання та виконання в такій країні рішень українських судів, заявникам консулами надаються відповідні рекомендації.
ІА "Вголос": НОВИНИ