Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Харківська область

Російські загарбники продовжували обмежені наступальні дії на півночі Харківської області поблизу Вовчанська 30 і 31 жовтня, проте не змогли просунутися.

Російський «воєнкор» повідомив, що ЗСУ здійснюють контратаку поблизу Глибокого.

Луганська область

Російські окупанти нещодавно здійснили просування на південний схід від Куп’янська та на захід від Сватового.

Геолокаційні кадри, опубліковані 31 жовтня, свідчать про те, що війська РФ просунулися на захід від Стельмахівки. Інші геолокаційні зображення від того ж дня вказують на те, що російські сили могли захопити північну частину Кругляківки.

30 і 31 жовтня російські «воєнкори» стверджували, що частини РФ просунулися на захід від Стельмахівки і досягли адміністративного кордону Луганської області, проте ISW не знайшов підтвердження цим заявам.

Також 30 і 31 жовтня російські джерела повідомляли про просування військ РФ на північ від Куп'янська в районі Синьківки на глибині 500 метрів, поблизу Петропавлівки, на Колісниківку, біля Першотравневого та на північній околиці Тернів, з наміром наступати на південь до населеного пункту Загризове.

Проте експерти ISW не змогли знайти візуальних доказів, які б підтверджували ці твердження.

Донецька область

30 і 31 жовтня війська РФ продовжували наступ у районі Часового Яру, зокрема в мікрорайоні Жовтневий на сході міста, проте без успіху.

Російські «воєнкори» повідомляли, що путінські війська рухалися по трасі Т0504 Бахмут-Костянтинівка на південь від Часового Яру та за 2 км на схід від Ступочок, але в ISW не знайшли підтвердження цим заявам.

Речник бригади ЗСУ, що діяла поблизу Часового Яру, зазначив 31 жовтня, що невеликі групи російської піхоти іноді перетинають канал Сіверський Донець - Донбас, але не можуть суттєво просунутися через українські удари.

Один з російських блогерів відмітив, що дощова погода в районі Часового Яру перетворила ґрунт на «непрохідну багнюку».

Війська РФ незначно просунулися на схід і південний схід від Покровська. Геолокаційні кадри від 31 жовтня показують, що окупанти просунулися на південь від Новоторецького і на північний захід від Селидового.

Російські загарбники продовжували наступ у районах Миролюбівки, Мирнограда та Променя, рухаючись у напрямку Новоолексіївки та Григорівки, а також поблизу Лисівки, Сухого Яру, Новогродівки, Вишневого, Крутого Яру, Миколаївки та Селидового.

Голова Покровської міської військової адміністрації Сергій Добряк відзначив, що місцева влада блокує деякі райони міста для підготовки оборони та зазначив, що ЗСУ з 2022 року створюють ешелоновану оборону в Покровську.

Українські захисники та російські окупанти нещодавно просунулися на північний схід і південний схід від Курахового.

Геолокаційні дані, опубліковані 31 жовтня, демонструють, що ЗСУ відновили свої позиції в лісистій місцевості на південний захід від Побєди (південний схід від Курахового).

Інші геолокаційні кадри, також від 31 жовтня, вказують на те, що російські підрозділи просунулися до південно-західних адміністративних меж Курахівки і, ймовірно, захопили населений пункт.

Російські «воєнкори» заявляли, що їхні війська нібито захопили Вовченку (на південний захід від Курахівки), хоча пов'язаний із Кремлем блогер стверджував, що ЗСУ все ще утримують позиції в цьому населеному пункті.

Крім того, російські «воєнкори» повідомляли про те, що бронетанкова штурмова група РФ зайняла позиції на околицях Курахового і просунулася в райони Новодмитрівки, Кремінної Балки та Вознесенки, на південний захід від Гірника, а також на захід від Олександрополя та Побєди.

Проте експерти ISW не знайшли підтвердження цим заявам.

Війська РФ продовжували наступальні дії в районах Новоселидівки, Новодмитрівки, Кремінної Балки та Іллінця, поблизу Курахівки, Вознесенки, Острівки, Гострого та Максимільянівки 30 і 31 жовтня.

Імовірно, російські загарбники захопили Новоукраїнку (на північний захід від Вугледара). Геолокаційні кадри, опубліковані 31 жовтня, свідчать про те, що російські підрозділи нещодавно просунулися в центральній частині Новоукраїнки і, ймовірно, захопили село.

Російські джерела ISW, включаючи Міноборони РФ, стверджували, що їхні війська захопили Ясну Поляну та просунулися на північ від Богоявленки.

Крім того, російський «воєнкор» повідомляв, що війська РФ просунулися в Трудове (на північ від Богоявленки). Однак в ISW не знайшли підтвердження цим заявам.

Російські загарбники вели наступ у районах Катеринівки, Єлизаветівки, Дальнього та Антонівки, біля Богоявленки, Новоукраїнки, Трудового і Максимівки 30 і 31 жовтня.

ІА "Вголос": НОВИНИ