Основним аргументом для прийняття законодавчого рішення про скасування переведення годинника на зимовий час стала думка медиків щодо того, що такі переходи негативно позначаються на здоров'ї людей.
Думка «За»
Дійсно, медики підтверджують вірогідність негативного впливу, проте навіть їм невідомі дослідження, що підтверджують це твердження. Так, Ігнатов Михайло Юрійович, заступник головлікаря з медичної частини Київської міської клінічної психоневрологічної лікарні № 1, розповів Делу, що «за спостереженнями медиків, переведення часу позначається на організмах вразливих людей, що страждають серцево-судинними або психічними (неврози, депресії) захворюваннями. Проте серйозних досліджень на цю тему в Україні не проводилося». Михайло Ігнатов наводить як приклад професію льотчиків, яким за службовим обов'язком доводиться регулярно здійснювати 10-годинні перельоти з постійною зміною часових поясів. У таких показових ситуаціях може виявлятися дісінхроноз. У таких випадках передбачається спеціальна адаптація. Але якщо мова йде про переміщення в одну годину, то вплив на людину виявляється не такий і значний.
Думка «Проти»
З точки зору вчених, для України перехід на зимовий час був цілком логічним, тому що в цьому випадку час в найбільшій мірі відповідає астрономічному. Зокрема, Юрій Фаріон, науковий співробітник Інституту географії АН України вважає, що час, який встановила для зимового періоду Верховна Рада, не відповідає природному. Якщо для більшої частини країни він буде відрізнятися від природного на одну годину, то для Західної Україні різниця вже буде в півтора години. Вчені вважають, що думки одного міністра охорони здоров'я для аргументації державного рішення недостатньо. Для прийняття виваженого рішення треба було дати вченим рік, щоб вони вивчили це питання і дали свої висновки з можливими наслідками.
Якщо введення переводу часу з літнього на зимовий було обгрунтовано і астрономічною, і економічною доцільністю (оптимальне використання світлового дня давало економію електроенергії в зимовий час), то актуальність скасування обгрунтована недостатньо.
Знову-таки виникають паралелі з Росією, де цього року також був скасований перехід на сезонний час. При цьому на відміну від Російської федерації, яка розтягнулася на багато часових поясів і має протяжність 12 тисяч кілометрів, Україна має зручне положення і географічно практично повністю знаходиться в одному часовому поясі. Шищенко Петро Григорович, президент Українського географічного товариства каже: «Візьміть підручник «Фізична географія України» за 8 клас. Там є картинка, де чітко показано, що Україні майже повністю знаходиться в одному часовому поясі. Не входять до нього лише невелика частина Західної та Східної України». У переведенні часу Шищенко не бачить особливих проблем і вважає, що в даному випадку проглядається політичний підтекст.
ІА "Вголос": НОВИНИ