Антимонопольний комітет України 22 листопада почав розгляд справи про можливі антиконкурентні узгоджені дії ТОВ «Компанія «Хлортехвод» і ТОВ «Гіпохлорсервіс» на тендері КП «Чернівціводоканал» у 2016 році щодо постачання гіпохлориту натрію на 566 тис грн.

Про це повідомляє журналіст Наших грошей із засідання АМКУ.

Розгляд перенесли на 4 грудня, бо відповідачі не встигли ознайомитися з матеріалами.

У розпорядженні Наших грошей є запит народного депутата від «Блоку Петра Порошенка» Максима Курячого до голови АМКУ Юрія Терентьєва. У ньому вказано на пов’язаність «Хлортехводу», «Гіпохлорсервісу» і ТОВ «Дезсистема», які парами беруть участь у закупівлях рідкого хлору чи гіпохлориту натрію, що може свідчити про їхню змову.

На тендер «Чернівціводоканалу» фірми подали документи, створені на одному комп’ютері та з однаковими орфографічними помилками. Також у «Хлортехводу» і «Гіпохлорсервісу» були довідки про відсутність заборгованості, отримані у Кременчуцькій філії «Приватбанку» з інтервалом 2 хвилини, хоча «Гіпохлорсервіс» зареєстровано у Горішніх плавнях. Окрім цього телефонний номер «Хлортехводу» вказаний у фінансовій звітності «Гіпохлорсервісу».

Підозрювані у змові «Хлортехвод» і «Гіпохлорсервіс» від початку роботи системи «Прозорро» у 2016 році парою взяли участь у 68 тендерах. На 40 з цих тендерів один із них переміг, тож разом вони отримали підрядів на загальну суму 83,90 млн грн. При цьому на 22 із виграних тендерів вони були єдиними суперниками, розігравши виключно між собою підряди на суму 61,19 млн грн.

Крім того, «Хлортехвод» та інша згадана в депутатському запиті компанія «Дезсистема» від початку роботи системи «Прозорро» парою взяли участь у 51 тендері. На 30 з цих тендерів одна з фірм перемогла, тож разом вони отримали підрядів на загальну суму 51,44 млн грн. При цьому на 19 із виграних тендерів вони були єдиними суперниками, розігравши виключно між собою підряди на суму 25,58 млн грн.

Середня економія відносно очікуваної вартості закупівлі на розіграних «Хлортехводом» виключно з «Гіпохлорсервісом» або «Дезсистемою» тендерах становить 0,29%.

Натомість «Гіпохлорсервіс» і «Дезсистема» на тендерах у «Прозорро» не перетиналися.

«Хлортехводом» володіє і керує Олег Первий із Кременчука на Полтавщині. Заснував цю фірму в 2012 році Ярослав Гальченко, який також раніше представляв кременчуцьке ТОВ «Компанія Хлорсистеми», свого часу прописаного у сусідньому офісі з «Хлортехводом».

Зараз «Компанія Хлорсистеми» належить Юрію Тітову з Рівного. До нього нею володіла Ніна Гнойова, ще раніше засновниками були Сергій Шапіро і Сергій Гнойовий. Останній володіє і керує «Гіпохлорсервісом».

Кременчуцька «Дезсистема» Ростислава Ісаєнка та Олександра Максименка орендувала спеціалізований вантажний фургон у того ж «Гіпохлорсервісу», а її статут був завірений тим самим нотаріусом Наталею Марченко з Кременчука, що й статут «Хлортехводу».

Нагадаємо, цьогоріч одна з угод «Хлортехводу» очолила Топ-10 цін гіпохлориту натрію.

ІА "Вголос": НОВИНИ