«По-перше, Україна вже два-три роки стабільно перевершує аналітику, зокрема очікування аналітиків стосовно зростання», – відзначив Йорбол Якшиліков в інтерв’ю журналістці Української служби Голосу Америки Оксані Бедратенко.

«На початку року всі оптимістично оцінюють економічне зростання, але під кінець року, всі приємно здивовані ... Вона (Україна) перевершує очікування. Перші попередні цифри за 2017 рік свідчать, що економіка України зросла на 2,1 % в 2017, що перевершило наш прогноз – 1,5%», – відзначив економіст.

«Це – позитивна новина. В плані структури економічного зростання – йому сприяло споживання, як приватне так і державне і його підтримувало зростання доходів на початку минулого року», – наголосив він.

Все ж, зауважив економіст, теперішні темпи економічного зростання України є недостатніми.

IIF прогнозує, що економіка України зросте на 3% в 2018 році, що близько до очікувань НБУ (3,4%) та інших експертів, які працюють щодо України.

«Це – все ще дуже низьке зростання для такої країни, як Україна», – переконаний Якшиліков.

Другий фактор, що відрізняє Україну, і, на думку аналітика, обмежує прискорення зростання - це структурні дисбаланси. Викликом для прискорення зростання України є необхідність структурних реформ, встановлення верховенства права, наявність незалежного, прозорого судочинства, які дозволили б захистити права кредиторів.

«Навіть перед нещодавнім спадом, який забрав 1/6 ВВП, економіка України потребувала структурних реформ. Якщо порівняти до інших країн Східної Європи, економіка України значно відстає», – йдеться в звіті IIF стосовно України.

Якщо порівняти ВВП за паритетом купівельної спроможності в Україні та Польщі, то обидві країни в 1990 році були практично на тому самому рівні. З 1990 року ВВП на душу населення в Польщі зростає в середньому на 4% щорічно, а ВВП на душу населення в Україні скорочується на 0.5% щорічно в середньому.

ІА "Вголос": НОВИНИ