Міністерство охорони здоров’я розробило зміни до постанови №641, якими пропонується відмовитися від адаптивного карантину та перейти на карантин загальнодержавний із застосуванням обмежень, які раніше діяли у так званій помаранчевій зоні ризику.

Про це інформує Урядовий кур’єр.

Отже, у будні буде заборонено проведення масових, розважальних, спортивних, концертних заходів, у яких братимуть участь понад 20 осіб.

Буде заборонено діяльність кінотеатрів і театрів із заповненістю понад 50% місць, музеїв, які не можуть обмежити кількість відвідувачів з розрахунку одна особа на 10 квадратних метрів.

Заборонено здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом, зокрема на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі, в електричному, залізничному транспорті, у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні в кількості більшій, ніж кількість місць для сидіння, що передбачено технічною характеристикою.

Заборонено відвідування закладів освіти здобувачами освіти групами кількістю понад 20 осіб, крім закладів дошкільної, загальної, середньої, позашкільної, спеціалізованої мистецької освіти. А також відвідування, якщо на самоізоляції вже перебуває понад 50% здобувачів освіти та персоналу.

Передбачено повну заборону дискотек, роботу будь-яких розважальних закладів, діяльність закладів громадського харчування з організацією дозвілля. А з 22 до 7 години заборонено роботу ресторанів, кафе, барів тощо, крім адресної доставки та із собою.

Карантин вихідного дня триватиме попередньо до 30 листопада. Почне діяти це обмеження вже в наступні вихідні – 14-15 листопада.

Передбачено, що у вихідні з 00 години суботи до 00 години понеділка буде дозволено надання фінансових послуг, робота фінансових установ, діяльність інкасації, операторів поштового зв’язку, робота установ медичної та ветеринарної практики, продовольчих магазинів, АЗС та СТО.

Заборонено діяльність закладів харчування, торгових центрів, культурних закладів, спортзалів, фітнес-центрів, закладів розміщення, зокрема готелів, окрім тих, що виконують соціальні функції.

Для обслуговування громадян похилого віку вводяться пріоритетні години – з 10 до 12 у всіх закладах, адже саме ці люди перебувають у групі ризику.

ІА "Вголос": НОВИНИ