Вчені вирішили провести повномасштабне нейро-візуальне дослідження мозку геймерів. Вони порівняли скани мозку гравців зі сканами людей, які зовсім не грають. За ними вдалося встановити, що у геймерів менше сірої речовини в гіпокампі, отже, у них мозок виявляється більш виснаженим, – пише Еспресо за даними видання Medicalxpress

Проблема в тому, що чим сильніше виснажується гіпокамп, тим вище ризик розвитку різних захворювань: від звичайної депресії до хвороби Альцгеймера. 

Гіпокамп – це частина мозку, він відповідає за найрізноманітніші функції. Ймовірно, він виділяє в потоці зовнішніх стимулів значиму інформацію, а після утримує її, виконуючи функцію короткочасної пам'яті. Більшість дослідників згодні з тим, що гіпокамп пов'язаний з пам'яттю, але повністю механізми його роботи поки не вивчені. 

Дослідження також показало, що під час гри у геймерів частіше стимулюється не гіпокамп, а хвостате ядро. Виявилося, що 85% гравців задіють саме його для проходження ігор і перемоги в поєдинках. В цей час гіпокамп не використовується і починає деградувати, втрачаючи клітини.

Таким чином, в дослідженні робиться висновок, що потрібно набагато уважніше ставитися до відеоігор і активніше вивчати їх вплив на мозок людини. 

 

«Вголос»

ІА "Вголос": НОВИНИ