Про це пише «ВВС Україна», посилаючись на заяви американських вчених.

Підвищення концентрації газу, основна частина якого виділяється великою рогатою худобою, шкодить запобіганню глобальному потеплінню.

Після відносного затишшя на початку 2000-х років концентрація метану в атмосфері почала різко зростати, попереджає професор Роберт Джексон зі Стенфордського університету.

Разом з іншими вченими він бере участь у проекті Global Carbon Project. Його мета - скорочення викидів вуглекислого газу.

«Вуглекислий газ залишається основним фактором, і на те є причини. Однак якщо ми будемо ігнорувати метан, ми ризикуємо втратити частину ефекту від скорочення рівнів CO2», - заявив професор Джексон на конференції Союзу геофізиків США в Сан-Франциско.

Чому концентрація метану почала зростати саме в останні роки, не є зрозуміло. Рівень метану залишався на досить низькому рівні з 2000-го по 2006 роки. У 2007 році почав повільно зростати, а в 2014-му і 2015-му різко виріс.

«Метан може надходити з різних джерел, але тут, швидше за все, відіграє велику роль агропромисловий комплекс», - сказав професор Джексон в інтерв'ю ВВС.

У фермерському господарстві основними джерелами газу є корови і рисові поля. Перші випускають гази в процесі травлення, ефект в цьому випадку посилюється значним загальним поголів'ям рогатої худоби на планеті.

Ще один фактор - рисові поля. У 2012 році вчені виявили, що при підвищеній концентрації вуглекислого газу вони починають виробляти набагато більше метану, ніж у звичайних умова. Рис - основна культура для країн, що розвиваються.

Метан, як і вуглекислий газ, утворює навколо Землі шар, який заважає тепловому випромінюванню залишати атмосферу, створюючи парниковий ефект.

-

 

 

ІА "Вголос": НОВИНИ