Після літа 2019 року, названого найспекотнішим в історії спостережень за погодою, минулий місяць був офіційно визнаний максимально теплим вереснем за 140 років.

Організація Copernicus Climate Change, яка відстежує глобальний клімат, опублікувала температурний звіт, повідомляє повідомляє CBS News.
Попереднім рекордсменом не по сезону спекотної погоди був визнаний вересень 2016 року. У більшості країн Європи, в деяких частинах США, Ірану, Афганістану, Монголії, Північного Китаю і Арктики була зафіксована набагато більш висока температура повітря, ніж в середньому у вересні.
Зате показники температури в Норвегії, Швеції та Антарктиді були нижче середніх. Вчені застерігають, що індустріальна діяльність нагріває планету з небезпечною швидкістю, і високі температури становлять більшу загрозу для людей, ніж шторми, цунамі та інші стихійні явища. Небезпечні теплові хвилі прямо пов’язані зі зміною клімату.
Потоки гарячого повітря створюють додатковий підігрів, посилюючи поширення і потужність теплових хвиль.
За даними ООН, першочерговою міжнародною метою стало обмеження підвищення температури в найближчі 100 років. Без докладання зусиль потепління може перевищити 3 °C, що матиме руйнівний вплив на всі екосистеми Землі.

ІА "Вголос": НОВИНИ