Обранці Львівської міської ради від ЄС просять Верховну Раду та КабМін негайно погасити заборгованості виплати заробітної плати медичним працівникам та не допустити скорочення посад медпрацівників.

Відповідне звернення сьогодні, 7 жовтня, на сесії ЛМР озвучив депутат «Європейської Солідарності» Євген Кузик.


«В Україні склалася катастрофічна ситуація із фінансовим забезпеченням сфери охорони здоров’я. на кінець 2020 року в системі охорони здоров’я працювало 273 526 осіб середнього медичного персоналу та 147 361 лікарів-фізичних осіб. Тобто фактично в медичних закладах працює лікарів та осіб середнього медичного персоналу на 130 тис. більше, ніж Уряд розрахував у проєкті Державного бюджету на 2022 рік. Це означатиме неминуче скорочення 130 тисяч посад медичних працівників. Це безпрецедентно ганебне ставлення до сфери охорони здоров’я, приниження медичних працівників, особливо в умовах боротьби з пандемією. Скорочення видатків на охорону здоров’я сьогодні – це удар як по медках, так і по пацієнтах», - запевнив Євген Кузик.
 

За його словами, заборгованість зарплат серед медиків з початку року критично зросла – майже в 4 рази.
 
«За даними Держстату, станом на 1 серпня 2021 року заборгованість по зарплатах в системі охорони здоров’я та надання соціальної допомоги становила 108,5 млн.грн. Обсяг коштів Державного бюджету України, що спрямовується на реалізацію програми медичних гарантій, повинен становити не менше 5% валового внутрішнього продукту України. Ми попереджаємо: сьогодні місцеві бюджети практично порожні. Вони не здатні дотувати ті сфери, які недофінансовуються з Державного бюджету. Місцеві бюджети не зможуть врятувати від скорочення 130 тис. посад медпрацівників. Сьогодні ми вимагаємо негайно погасити заборгованості виплати заробітної плати медичним працівникам; вжити невідкладних заходів для недопущення скорочення посад медичних працівників; у проєкті Державного бюджету на 2022 рік передбачити фінансування сфери охорони здоров’я у повному обсязі», - наголосив депутат від «ЄС».
Зауважимо, як писав «Вголос», через фактичне перепрофілювання 8-ї міської лікарні Львова, густонаселені райони міста, перш за все - Сихівський та Франківський, можуть залишитись без повнофункціональної медичної установи. 

ІА "Вголос": НОВИНИ