Про це інформує “Українська правда” 

Як йдеться у повідомленні, вчені заявили, що така властивість «Омікрону» може призвести до більш  легкої передачі інфекції.

Водночас, за словами науковців, у легенях вірус розмножується  в 10 разів повільніше, що може бути індикатором менш тяжкого перебігу захворювання.

Автори дослідження кажуть, що дані  були отримані в результаті експериментів з використанням зразків легеневої тканини,  які взяли у пацієнтів під час операції. Офіційний звіт про результати наразі перебуває на експертній оцінці. 

Керівник дослідження доктор Майкл Чан Чивай уточнив, що цей результат слід інтерпретувати з обережністю. 

"Тяжкість захворювання визначається не тільки реплікацією (подвоєння молекул ДНК – ред.) вірусу, а й імунною відповіддю кожної людини. Заражаючи набагато більше людей, вірус може спричинити більш серйозні захворювання та смерті, навіть якщо він сам є менш патогенним (потенційна здатність мікроорганізму спричиняти захворювання – ред.)”– зазначає Майкл Чан Чивай.

Нагадаємо, що вперше про штам Омікрон повідомили 24 листопада вчені Південно-африканської Республіки. У ВООЗ вважають, що «Омікрон» несе глобальну загрозу для світу, оскільки має велику кількість мутацій в порівнянні з попередніми варіантами.

Як писав «Вголос» новий штам хвороби COVID-19 Омікрон зафіксували вже у 77 країнах. На  нашому континенті найбільше  заражень цим штамом (тих, які відстежили) - є в Норвегії. У Британії від цього варіанту вірусу одна людина померла.

 

 

ІА "Вголос": НОВИНИ