Про це повідомляє сайт Буської міської громади.
Так, до 31 жовтня у Буську та селі Журатині фахівці проводитимуть подвірний обхід та вакцинацію сприятливих до сказу тварин. Окрім того, мешканцям пояснюватимуть як правильно утримувати собак та котів.
Також у Буському управлінні Держпродспоживслужби нагадують, що сказ – це надзвичайно небезпечна інфекційна хвороба, яка супроводжується тяжким ураженням центральної нервової системи і завжди закінчується смертю.
На сказ можуть хворіти теплокровні тварини (коти, собаки, сільськогосподарські та дикі тварини). В дикій природі сказ поширений серед лисиць, вовків, єнотів, куниць, борсуків, кажанів.
У хворих на сказ тварин змінюється поведінка: дикі тварини втрачають страх, наближаються до людської оселі, нападають на домашніх тварин або на людей. Хворі домашні тварини можуть бути неспокійними або пригніченими, відмовляються від їжі та води, кусають, дряпають хазяїв, нападають на інших людей.
Хворі на сказ тварини небезпечні вже до початку прояву захворювання. У тварин прихований період захворювання триває 7-8 днів. Ось чому небезпечними можуть бути навіть здорові на вигляд тварини. Слід уникати небезпечних контактів з дикими та бездоглядними тваринами.
Саме тому важливо вигулювати собак тільки на повідках та в намордниках, а у сільській місцевості – тримати на прив'язі або у вольєрах.
Окрім того, всі громадяни зобов'язані щорічно щеплювати своїх собак та котів проти сказу.
Якщо тварина покусала людину чи іншу тварину, то її, за можливості, треба ізолювати і спостерігати за нею протягом 10 днів. А також про це негайно слід повідомити медичному та ветеринарному працівникові.
Також нагадаємо, як повідомляв «Вголос», нещодавно у Львові бачили лосів, а у Городку на Львівщині гуляв олень.
ІА "Вголос": НОВИНИ