Про це прем'єр-міністр Денис Шмигаль поінформував за результатами засідання уряду.
“Робота пунктів незламності у всіх куточках України буде уніфікована. Українці отримають доступ до однакового набору послуг. Це задовільнить критичні потреби людей на час відновлення пошкодженої ворогом інфраструктури”, - повідомив він.
«Пункти незламності» поділятимуться на стаціонарні, що розташовані в будівлях, та мобільні, які розгорнуть на базі намету або транспортного засобу. Їх кількість визначатиметься центральною та місцевою владою відповідно до потреб населення громади.
Кожен “Пункт незламності” обов’язково мусить бути забезпечений:
- генераторами та пальним;
- автономним опаленням (твердопаливними котлами, тепловими пушками, конвекторами, обігрівачами тощо);
- засобами доступу до Інтернету, зокрема через термінали Starlink;
- зв’язком (рація, стаціонарний телефон) для виклику екстрених служб;
- запасами питної та технічної води;
- засобами особистої гігієни, туалетами тощо.
До роботи в пунктах незламності можуть залучатися медики, психологи, соціальні працівники, громадські організації та волонтери.
Кожен «Пункт незламності» має охороняти поліція, добровольці або служба охорони.
«Наразі вже функціонує понад 5 тисяч »пунктів незламності«. Працюємо, щоб їхня кількість збільшилась утричі», - додав очільник уряду.
Уряд ухвалив протокольне доручення головам місцевих адміністрацій та відповідальним керівникам центральних органів виконавчої влади забезпечити відповідність облаштованих і нових пунктів вимогам прийнятої постанови.
Крім того, віцепрем’єр-міністру з відновлення України - міністру розвитку громад, територій та інфраструктури Олександру Кубракову доручено створити координаційний штаб, який контролюватиме їх відповідність визначеним критеріям.
Читайте також на сайті ІА «Вголос»:
ІА "Вголос": НОВИНИ