Про це повідомляє "The Japan Times".
Відомо, що клінічні дослідження препарату заплановані на 2023 рік.
Наявні вакцини забезпечують лише тимчасовий імунітет від коронавірусу і для підтримки їхньої ефективності потрібна ревакцинація.
На думку дослідників, вакцина з довічною ефективністю призведе до величезної фінансової економії та дозволить швидше подолати пандемію.
Для створення нового препарату вчені використали розроблену британським лікарем Едвардом Дженнером в 1796 році вакцину від віспи. В її основі лежить безпечний для людини вірус коров'ячої віспи.
«Вона залишається єдиною вакциною, яка успішно знищила інфекційне захворювання, причому останнім відомим випадком був пацієнт у Сомалі в 1977 році після скоординованої глобальної кампанії вакцинації Всесвітньою організацією охорони здоров’я», – пише видання.
Почесний дослідник Токійського інституту медичних наук Мічінорі Кохара розповів, що новий препарат може виробляти потужні нейтралізуючі антитіла протягом тижня після щеплення і викликати найсильніший серед усіх існуючих вакцин клітинний імунітет.
Однокомпонентну вакцину успішно протестували на мишах – імунітет у них тримався щонайменше 20 місяців.
Також препарат випробували на макаках – у них вакцина сформувала захист від пневмонії.
Клінічні дослідження вакцини проведе фармацевтична компанія Nobelpharma. У випробуваннях візьмуть участь від 150 до 200 добровольців, які щеплені проти Covid-19 та перехворіли.
У разі успішного результату, препарат дозволять до використання. За прогнозом розробників, це може статися не раніше 2024 року.
Читайте також на сайті ІА «Вголос»:
ІА "Вголос": НОВИНИ