Про це повідомили на офіційному сайті Президента України.
Як стверджують в Офісі Президента, документ був розроблений задля виконання стратегічного завдання України, а саме - європейської та євроатлантичної інтеграції.
«В усіх успішних країнах Європи немає такої гілки влади, як олігархи. Держави там працюють в інтересах своїх громадян, а не купки найбагатших. Саме за такі зміни для України проголосували наші громадяни у 2019 році», – зазначив Володимир Зеленський.
Зокрема, особою, яка має значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархом), вважатиметься фізична особа, яка одночасно відповідає щонайменше трьом з таких ознак:
- бере участь у політичному житті;
- має значний вплив на засоби масової інформації;
- є кінцевим бенефіціарним власником суб’єкта господарювання, який після дня введення в дію цього закону є суб’єктом природних монополій або займає монопольне (домінуюче) становище на ринку відповідно до Закону України «Про захист економічної конкуренції» та протягом одного року поспіль підтримує або посилює таке становище;
- підтверджена вартість активів особи та суб’єктів господарювання, бенефіціаром яких вона є, перевищує 1 мільйон прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року.
Обов’язок подання декларації про контакти з олігархами або їхніми представниками поширюватиметься на всіх посадових осіб, від рішень яких залежать доля суспільства чи державні рішення.
Зауважимо, що закон набуває чинності через 6 місяців від сьогоднішнього дня.
Додамо, що ряд депутатів та експертів критикують закон як такий, що сприяє концентрації влади в руках президента та посиленню авторитарних тенденцій російського зразка. Наприклад, нардеп Валентин Наливайченко вважає, що з прийняттям закону про олігархів в Україні хочуть взяти під контроль редакційну політику приватних ЗМІ.
ІА "Вголос": НОВИНИ