ЛЬВІВ, 19 ЧЕРВНЯ, PRESSTIME.COM.UA. – 1 липня Львівська обласна рада підведе підсумки ліквідації «фосфорної» аварії в Ожидові.

Відповідний проект рішення зареєстрував вчора депутат Львівської облради від БЮТ Остап Козак.

«Вчора я подав в обласну раду проект рішення про виконання рішення Львівської обласної ради №348 від 27 липня 2007 року «Про техногенну аварію в районі Ожидів-Закомар’я. Сесія в нас 1 липня, а 15 липня минає рік з часу аварії. У нашому рішенні було визначено багато що зробити для того, щоб подібних аварій не було. Тому логічно, що потрібно зробити якийсь підсумок, звіт», - сказав депутат у коментарі Presstime.

Проект рішення передбачає надання інформації про ліквідації аварії заступником голови Львівської ОДА Валерієм П’ятаком, який очолює обласну комісію з питань ТЕБ і НС.

«Він мав би подати інформацію що зроблено, що не зроблено. Інформацію ми візьмемо до відома, а в проект рішення наступними пунктами впишемо завдання тим чи іншим керівникам», - пояснив Остап Козак.

Нагадаємо, що нещодавно СБУ порушила кримінальну справу за фактом розкрадання грошей, виділених Ожидівській сільраді на ліквідацію «фосфорної» аварії. Проведеною у лютому ревізією було виявлено факт завищення обсягів виконаних ремонтних робіт на суму понад 718 тис. грн. Наразі триває слідство.

Як повідомляло агентство, 16 липня на залізничній ділянці Ожидів-Закомар’я у Буському районі на Львівщині зійшли з колії та перекинулися 15 цистерн з жовтим фосфором товарного потягу № 2005. В результаті аварії пошкоджено 50 м залізничної колії, понад 100 м контактної мережі та 3 опори. Цистерни слідували зі станції Аса (Казахстан) до станції Оклеса (Польща). Витікання фосфору спричинило пожежу, під час гасіння якої утворилась хмара з продуктів горіння.

Всього було госпіталізовано 320 осіб, у тому числі 83 дитини, з них 181 особа, у тому числі 48 дітей, з підозрою на отруєння фосфором.

Всі цистерни були відправлені назад в Казахстан.

Прокуратура Львівської області порушила кримінальну справу за фактом порушення правил безпеки.

Державна екологічна експертиза рекомендувала кожного кварталу протягом 2-3 років проводити обстеження території аварії.

ІА "Вголос": НОВИНИ