Якщо в Україні найближчим часом не буде відновлено пільги для СЕЗ, то до згортання виробництва та його переміщення в інші країни, зокрема Східної Європи, – у зв’язку зі зміною кон’юнктури ринку – готові вже 12-14 підприємств, які є суб’єктами СЕЗ «Яворів». Про це повідомив сьогодні, 15 травня, власкор Західної інформаційної корпорації з посиланням на голову Яворівської районної ради Івана Карпу.

За його словами, нині в Чехії і Польщі умови діяльності для інвесторів є більш сприятливими, ніж в Україні. Тому слід негайно повернутися до проблеми діяльності СЕЗ, бо остаточна відмова від цієї форми сприяння інвестиціям призведеде до того, що втратять постійне місце праці сотні кваліфікованих працівників у Яворівському районі, а також будуть розірвані коопераційні зв’язки з низкою інших регіональних підприємств-партнерів.

За словами І. Карпи, вже найближчим часом від суб’єктів СЕЗ «Яворів» слід очікувати таких дій: часткового скорочення обсягів виробництва та вивільнення частини працівників; зменшення рівня оплати праці; збільшення собівартості та ціни кінцевої продукції на рівні 10-15%; зміна планових показників проектів.

«В Яворівську районну раду, РДА, адміністрацію СЕЗ «Яворів» уже неодноразово зверталися керівники підприємств з проханням поквапити офіційний Київ з вирішенням пробеми «СЕЗів». Викликає занепокоєння також зростання соціальної напруги, яка виникла в регіоні стосовно можливого припинення діяльності підприємств і звільнення працівників», – зазначив Іван Карпа.

До 1999 року у Яворівському районі спостерігалася напружена соціально-економічна та екологічна ситуації, пов’язана з масовим безробіттям та техногенними процесами. Промисловість району формувалась за рахунок 11 підприємств, найбільшим серед яких було Яворівське державне гірничо-хімічне підприємство «Сірка», питома вага якого в загальному обсязі виробництва продукції сктановила 80 відсотків.

У зв'язку із зупинкою великих промислових підприємств, передусім сірчаного виробництва та підприємств Рясненського промвузла Львова, вивільнилася потужна виробнича інфраструктура, залишилися без роботи близько 40 тис працездатних мешканців Яворівщини. Усі ці фактори плюс серйозні екологічні проблеми, створили в районі просто критичну ситуацію, - повідомляє ЗІК.

Для виправлення становища у 1999 році був прийнятий Закон України "Про спеціальну економічну зону "Яворів".

ІА "Вголос": НОВИНИ