Про це йшлося сьогодні, 23 травня, на черговому засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, яке провів заступникголови Львівської облдержадміністрації Михайло Янковський, повідомила прес-служба Львівської ОДА.

Обласна комісія визнала ситуацію, що склалася 10 травня в Бориславі внаслідок провалу дорожнього полотна та руйнування каналізаційного колектора, як некласифіковану подію та таку, що потребує негайного реагування та вжиття невідкладних заходів з метою недопущення її переростання у надзвичайну ситуацію техногенного характеру місцевого рівня. Також комісія розглянула питання про виділення з резервного фонду обласного бюджету необхідної суми міському бюджету Борислава для невідкладного проведення відновних робіт на аварійній частині каналізаційного колектора.

На засіданні комісії розглянуто стан протипожежного водопостачання у містах і районах області. За інформацією начальника головного управління з питань надзвичайних ситуацій облдержадміністрації Олексія Титаренка, ситуація з протипожежним водопостачанням у більшості районів та міст обласного значення упродовж останнього року не покращилась. З облікованих в області 4755 пожежних гідрантів не готові до використання за призначенням 747, що становить близько 16% від загальної кількості. Погіршився стан протипожежного водопостачання у містах Турка, Судова Вишня Мостиського району, Самборі, Пустомитах, Жидачеві, Радехові, Рудках Самбірського району, Белзі Сокальського району та у смт. Східниця Бориславської міської ради та смт.Славсько Сколівського району.

Незважаючи на заходи, які вживаються у Львові стосовно відновлення джерел протипожежного водопостачання, встановлених на комунальних водомережах міста, стан протипожежного водопостачання у місті залишається незадовільним. Так, у Львові 591 (21,6%) пожежний гідрант непридатний до використання за призначенням, в тому числі в Личаківському - 179 (36,5%), Шевченківському - 145 (32,4%), Франківському - 123 (28,4%), Галицькому - 48 (13,6%), Сихівському - 47 (16,5%), Залізничному - 35 (12,3%) районах міста.

Рішенням обласної комісії причетним обласним та місцевим органам виконавчої влади та місцевого самоврядування визначені завдання щодо покращання стану справ з протипожежним водопостачанням у населених пунктах області.

Як повідомив начальник головного управління з питань надзвичайних ситуацій облдержадміністрації Олексій Титаренко, комісія розглянула стан готовності місцевих пожежних команд до реагування на надзвичайні ситуації, пожежі та інші надзвичайні події.

На цей час в області функціонує 26 команд місцевої пожежної охорони, але затверджена програма створення та утримання підрозділів місцевої пожежної охорони місцевими органами виконавчої влади у повному обсязі не виконується. Так, через обмежені фінансові можливості місцевих бюджетів протягом 2011-2012 років із запланованих до створення 23 команд місцевої пожежної охорони створено лише 5. Не виконуються вимоги зазначеної програми в Буському, Жидачівському, Золочівському, Кам’янка-Бузькому, Миколаївському, Пустомитівському, Самбірському, Сокальському, Стрийському та Яворівському районах.

Рішенням комісії місцевим органам виконавчої влади уточнені завдання щодо виконання у 2012 році програми по створенню та утриманню підрозділів місцевої пожежної охорони. Виконання рішень обласної комісії з цього питання буде додатково розглянуто на позачерговому засіданні у жовтні.

Учасники засідання затвердили перелік класифікованих хімічно-небезпечних об’єктів Львівської області. Станом на 23 травня в області обліковано 47 хімічно небезпечних об’єктів, які у своїй виробничій діяльності використовують хімічно небезпечні речовини різного типу. З них, 27 об’єктів, відповідно до вимог чинного законодавства, класифіковано за І, ІІ, ІІІ та ІV ступенями небезпеки.

ІА "Вголос": НОВИНИ