Як повідомляє РІА Новости з посиланням на боснійські ЗМІ, Соренсен, беручи участь у конференції Центру стратегічних досліджень у Вашингтоні, зазначив, що Боснії та Герцеговині на шляху до Євросоюзу належить здійснити безліч реформ - від конституційної до судової.

 
Соренсен висловив сподівання, що БіГ, що має складну систему управління, в майбутньому стане більш ефективною державою. "У Боснії і Герцеговині є прогрес, але необхідно внести зміни до конституції для того, щоб стати функціональною державою", - сказав він. У той же час високопоставлений європейський чиновник зазначив, що після того, як Хорватія вступить до ЄС в 2013 році, в процесі розширення настане пауза терміном у 6-8 років.
 
Вступ до Європейського союзу є одним з головних зовнішньополітичних пріоритетів Боснії і Герцеговини. За оцінками експертів, країні не буде надано статус кандидата до тих пір, поки боснійська влада не внесе деякі зміни в конституцію і не виконає всі необхідні умови для закриття Апарату Високого представника (міжнародна адміністрація), що діє з моменту закінчення війни 1992-1995 років.
 
Нагадаємо, в березні лідери ЄС дали Сербії статус кандидата на вступ в союз. Заявку на вступ до Євросоюзу Белград подав ще в 2009 році.
 
У грудні минулого року лідери ЄС схвалили прийняття Хорватії в члени Євросоюзу з 1 липня 2013 року. Хорватія стане 28-ою країною Євросоюзу. Членами спільноти також є Бельгія, Німеччина, Ірландія, Греція, Іспанія, Франція, Італія, Кіпр, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Австрія, Португалія, Словенія, Словаччина, Фінляндія, Болгарія, Чехія, Данія, Естонія, Латвія, Литва, Угорщина, Польща, Румунія, Швеція та Великобританія.
 
Джерело: Кореспондент 

ІА "Вголос": НОВИНИ