[media=149907,149908,149909]
6 вересня українська та польська делегації на чолі із українським спікером Андрієм Парубієм та маршалком Сейму Республіки Польща Мареком Кухцінським зустрілися для обговорення розширення подальшої співпраці. Між усім мовилось про участь наших країн у масштабному транскордонному проекті «Віа- Карапатія», продовженні та пришвидшенні будівництва автобану, який стане основною транспортною артерією між портами Балтійського та Чорного морів.
У стосунку до прикордонної співпраці очільник ВРУ Андрій Парубій зазначив, що необхідно збільшити кількісь міжнародних автомобільних пунктів пропуску на українсько-польському кордоні. А для цього варто було б організувати виїзну зустріч та оглянути усі існуючі і планові пункти перетину кордону за участі посадовців найвищого рівня обох держав.
Врешті, Україна запропонувала втілити це в життя наприкінці жовтня, у міжсесійний період і в Україні, і в Польщі. Наслідком зустрічі повинне стати політичне рішення не лише про прискорення робіт для відкриття пункту пропуску Нижанковичі – Мальховіце, але і рішення щодо запуску процесу будівництва нових пунктів перетину кордону: Смольник – Боберка, Мшанець – Бистре, Лубня – Волосате.
Разом з тим, очільник профільного Комітету українського Парламенту Ярослав Дубневич наголосив, що через впровадження безвізового режиму і в умовах перезавантаженості автомобільних пунктів пропуску, залізниця стає комфортною альтернативою для подорожей Європою. Яскравим підтвердженням цього є досвід пуску швидкісних потягів Київ – Львів – Перемишль та Ковель – Холм, які вже надали послуги 30 тисячам пасажирів.
«Нам необхідно продовжувати взаємовигідну практику кредитування польською стороною спільних проектів. Тож побудова євроколії зі Львова через Рава-Руську, яка з'єднає нас з Любліном і Варшавою, стане першим етапом втілення транскордонного проекту Київ – Париж», – підкреслив нардеп.
Поміж тим, учасники двосторонньої зустрічі обговорили питання розбудови дорожньої інфраструкури, збільшення авіаперевезень, розширення подальшої міжрегіональної та міждержавної співпраці, які пришвидшать євроінтеграційні процеси в Україні.
ІА "Вголос": НОВИНИ